Muštukovs: Pietiek ar vienu Twitter ierakstu, līdz saņemu zvanu no kādas komandas

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pēc divām veiksmīgi aizvadītām sezonām Anglijas augstākajā hokeja līgā (EIHL), latviešu vārtsargam Ervīnam Muštukovam komanda pateica paldies un nācās meklēt jaunu klubu. Pagājušajā sezonā Ervīns Muštukovs vidēji spēlē ielaida vismazāk vārtu (2,36) līgā un divas reizes tika atzīts par nedēļas spēlētāju, tomēr Šefīldas kluba vadība bija birokrātiska. Jaunajā sezonā vārtsargs pārstāvēs Francijas augstākās līgas klubu Nicas “Les Aigles”, kas pēc latvieša ieraksta sociālajos medijos atsaucās jau nākamajā dienā. Vairāk par gatavošanos sezonai, Anglijā pavadīto laiku un jauno komandu lasi intervijā.

– Kā norit gatavošanās gaidāmajai sezonai?

– Vasarā uz ledus neeju, uzturu sevi fiziskajā formā – eju uz trenažiera zāli vai vienkārši skrienu stadionā. Nav nekāds dižais grafiks, katru dienu sportoju, lai uzturētu sevi normālā fiziskā formā. Protams, svarīga ir arī ēšana, nepārdozēt ar pārāk daudz cukura.

Kāpēc vasarā individuāli netrenējies uz ledus?

– Uz ledus neeju, jo kurš maksās par maniem kredītiem, ja dabūšu traumu? Es nebraucu uz NHL, kur man jāpierāda sava varēšana. Zinu uz kādu līgu braucu, tāpēc pilnīgi pietiek ierasties augusta sākumā un līdz septembra vidum ir 40 ledus treniņi. Ja ar tik daudz treniņiem tu nemāki sagatavoties, tad tu slidas vari kārt nevis uz pirmās, bet uz otrās nagliņas, kas ir vēl augstāk.

– Treniņus vajag sabalansēt?

– Cilvēki domā – jo vairāk trenēsies, jo labāk. Vajag trenēties efektīvi, tad būs rezultāts. Angļu teiciens work hard [strādā smagi – tulk.] neattiecas uz vārtsargu. Mums no padomju laikiem ir pieņemts, jo vairāk strādā, jo labāk. Aiziet, tad trenējies trīs reizes dienā. Tādās līgās, kurās es spēlēju, pilnīgi pietiek ar viena mēneša treniņiem. Tas nav nekāds ieteikums, vienkārši dalos savā individuālajā pieredzē.

– Spriežot pēc sociālo mediju ierakstiem par hokeja kluba meklēšanu, tev pašam nav aģenta, kurš palīdz meklēt jaunu darba vietu. Cik ātri tevi atrada Francijas komanda?

– Viena konkrēta aģenta man nav, bet ir pazīstami cilvēki, kuri palīdz iekārtot jaunā darba vietā. NHL vai KHL man būtu vajadzīgs aģents. Diemžēl es tur nespēlēju. Eiropas hokeja līgas mani zina. Pietiek ar vienu Twitter ierakstu, līdz saņemu zvanu no kādas komandas. Kāda jēga man aģentam maksāt pusotru tūkstoti eiro, ja es pats varu atrast sev komandu.

– Runājot par konkrēto Twitter ierakstu, kurā liki atsaukties komandām, kurām būtu vajadzīgs. Kāda bija atsaucība?

– Atsaucība būtu liela, ja gaidītu mēnesi. Es ieliku ierakstu, ka meklēju komandu un nākamās dienas rītā saņēmu konkrētu piedāvājumu no Nicas. Neteikšu, ka man zvanīja desmit līdz 15 klubi, bet nāca piedāvājums no Nicas. Ierakstīju Google pilsētas nosaukumu, redzēju, ka tur notiek F1 sacensības, tad izdomāju, ka jāaizbrauc un jāatpūšas. Nekādus KHL variantus es neatradīšu, labāk izvēlos labu pilsētu.

– Uzreiz devi vārdu vai gaidīji citus variantus?

– Šajās līgās lietām ir cita pieeja, piemēram, man piedāvā 30 tūkstošus eiro, bet es gaidīšu par desmit vairāk. Ja cita komanda piedāvā 32, tad sadalot pa visu sezonu, sanāk tikai par 100 eiro vairāk. Tā nenotiek, ka piezvanīs no augstākām līgām un piedāvās labāku variantu. Ja palaidīsi garām pāris iespējas, tad domāsi ko darīt tālāk.

– Interesi par taviem pakalpojumiem ir izrādījis kāds Latvijas čempionāta klubs?

– Nekad neviena komanda nav piedāvājusi iespēju. Parasti, sezonai noslēdzoties, braucu atpakaļ ar līgumu kabatā. Šogad bija izņēmums, bet ātri atradu jaunu darbu. No Virslīgas neviens nav zvanījis un pagaidām mani vietējais čempionāts arī neinteresē. Nekad nesaki nekad, bet pagaidām uz Virslīgas pusi neskatos.

– Pēdējās divas sezonas veiksmīgi aizvadīji Šefīldā. Tomēr līgumu komanda nepagarināja, kāds bija pavadītais laiks Anglijā?

– Līga pamazām aug, pievienojušies labi spēlētāji. Tagad līga ir noslēgusi līgumu ar televīziju, tāpēc visas spēles būs redzamas arī TV. Uz spēlēm nāk daudz skatītāju, arī halles ir augstā līmenī. Dažreiz mūsu mājas spēlēs bija desmit tūkstošu fanu.

– Kāpēc neatradāt kopīgu valodu ar komandu arī nākamajai sezonai?

– Šefīlda sevi uzskata par Mančestras “United” futbola ziņā vai Sanktpēterburgas SKA hokeja kontekstā. Ja neuzvar, tad uzreiz viss jāmaina. Mēs neieguvām trofeju, tāpēc viņiem vienalga kādi statistikas rādītāji – brīvs. Janvārī solīja līgumu uz jauno sezonu, bet nekas no tā nepiepildījās.

– Jaunais klubs ir norādījis kādus mērķus?

– Leģionārus vienmēr ņem kā pirmos numurus. Jātiek izslēgšanas spēlēs, jo pagājušajā sezonā komanda cīnījās par palikšanu augstākajā līgā. Uz Franciju došos augusta sākumā ar savu mašīnu. Vienmēr braucu ar savu Audi – neatstās Latvijā rūsēt.

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.