Pēteris Skudra starp līderiem mazākajā spēles laikā NHL

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nacionālā hokeja līga ir katra spēlētāja sapnis, vien retajam izdodas pierakstīties šajā turnīrā. Taču dažiem hokejistiem to ir izdevies paveikt kaut uz nieka pusminūti vai mazāk nekā desmit sekundēm. Starp līderiem mazākajā spēles laikā vienā NHL komandā ir arī bijušais latviešu vārtsargs Pēteris Skudra.

Piektajā vietā ierindojas kanādietis Spensers Ebots, kurš debitēja 2013./14. gada sezonā, pārstāvot Toronto “Maple Leafs” krāsas. Hokejists nospēlēja tikai vienu spēli pret Otavas “Senators” un uz ledus pavadīja nedaudz vairāk par piecām minūtēm. Ebota otrā un noslēdzošā NHL spēle bija, pārstāvot Čikāgas “Blackhawks” vienību 2016./17. gada sezonā, kur viņš aizvadīja astoņas ar pusi minūtes. Spensers Ebots deviņus gadus ilgo spēlētāja karjeru noslēdza 2021. gadā Augsburgas “Panther” klubā Vācijā.

Ceturtajā vietā atrodas kanādietis Džerods Skalde, kura vecvecāki bija dzimuši Latvijā. Hokejists 1997./98. gada sezonā Dalasas “Stars” vienības sastāvā uz ledus aizvadīja nepilnas četras minūtes. Sezonu viņš sāka Sanhosē “Sharks” sastāvā, kur aizvadīja 22 spēles un guva pirmos vārtus šajā vienībā spēlē pret latviešu hokejistu Artūru Irbi. Tajā pašā sezonā aizvadīja četras spēles ar Čikāgas “Blackhawks”. Pēc tam atkal Sanhosē “Sharks”, bet nepaguva tur aizvadīt nevienu spēli, kad jau nonāca iepriekš minētajā Dalasas “Stars” komandā uz vienu spēli. Tad Skalde atkal nonāca Čikāgas “Blackhawks” uz trijām spēlēm un sezonas izskaņā atkal atgriezās Sanhosē “Sharks”. Hokejists savu 18 gadus ilgo spēlētāja karjeru noslēdza 2008. gadā un šobrīd strādā par hokeja treneri.

Džerods Jānis Skalde NHL aizvadīja 115 spēles. Tagad viņš ir treneris Slovākijas 2. līgas komandā. Foto: cardiffdevils.com

Trešajā vietā seko kanādietis Trevors Giliss. Hokejists 2005./06. gada sezonā, pārstāvot Anaheimas “Ducks”, laukumā pavadīja divas ar pusi minūtes spēlē pret Minesotas “Wild” vienību. Tik īsā spēles laikā hokejists spēja iegūt 21 soda minūti. Kopumā 13 laukuma spēlētāji un seši vārtsargi ir aizvadījuši vienu spēli ar “Ducks”. Trevors Giliss vēlāk spēlēja Ņujorkas “Islanders”, kuras sastāvā guva arī pirmo NHL punktu. Kanādietis bija zināms kā agresīvs spēlētājs par ko liecina arī vairākas diskvalifikācijas un viņa karjeras statistika – 57 spēles, kurās ir tikai trīs punkti un 261 soda minūte.

Otrajā vietā ierindojas latviešu vārtsargs Pēteris Skudra, kurš 2000. gada 20. oktobrī Bufalo “Sabres” sastāvā spēlē pret Anaheimas “Ducks” uz ledus aizvadīja vien 27 sekundes. Kopumā 12 laukuma spēlētāji un četri vārtsargi ir aizvadījuši tikai vienu spēli ar šo komandu. Pēteris Skudra NHL debitēja Pitsburgas “Penguins” sastāvā

Pēteris Skudra Bufalo “Sabres” sastāvā.

1997./98. gada sezonā un aizvadīja 17 spēles. 2000. gada vasarā latvietis pārcēlās uz Bufalo “Sabres” komandu, kur sezonas gaitā tika izlikts neaizsargāto spēlētāju sarakstā. Pēc tam tiesības uz latvieti pārņēma Bostonas “Bruins”, kuras sastāvā tika aizvadīta atlikusī sezona. No 2001. līdz 2003. gadam Skudra spēlēja Vankūveras “Canucks” vienībā. 2003. gadā latvietis atgriezās Eiropā un četrus gadus vēlāk paziņoja par 13 gadus ilgo spēlētāja karjeras beigšanu. 2011./12. gada sezonā sāka strādāt par vārtsargu treneri, vēlāk arī par galveno treneri dažādās komandās, tai skaitā Rīgas “Dinamo”. Šobrīd strādā par galveno treneri Kazahstānā, Karangadijas “Saryanka” komandā.

Visbeidzot, pirmo vietu ieņem amerikāņu vārtsargs Horhe Alvess. Hokejists 2016./17. gada sezonā, pārstāvot Karolīnas “Hurricanes” krāsas, uz ledus pavadīja tikai 7,6 sekundes. Viņš pildīja rezerves (ārkārtas) vārtsarga lomu 2016. gada 31. decembra spēlē pret Tampabejas „Lightning”, jo apslimis bija komandas otrais numurs. Īsi pirms spēles beigām, kad komanda bija vadībā ar 3:1, galvenais treneris ļāva viņam iziet laukumā uz pāris sekundēm, lai piedzīvotu sapni realitātē. Tā bija visa viņa NHL karjera, kas ir arī visīsākā vēsturē. Šobrīd Alvess ir šīs pašas komandas ekipējuma menedžeris. Kopumā 11 hokejisti un trīs vārtsargi ir aizvadījuši vienu spēli ar Karolīnas “Hurricanes” komandu.

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.