Pirms 27 gadiem Greckis lauž Hova rekordu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

1994. gada 23. martā Veins Greckis, spēlējot Losandželosas “Kings”, laboja Gordija Hova NHL karjeras rekordu, gūstot savus 802. vārtus.

Tas notika mača otrajā periodā Kalifornijā, kur savā starpā spēlēja komandas “Kings” un Vankūveras “Canucks”. Greckis saņēma piespēli no aizsarga Martija Maksorlija, kurš izvirzīja Vankūveras vārtsargu Kirku Makleinu no pozīcijas un ļavā Greckim iemest ripu praktiski tukšos vārtos.

“Lūks Robiteils labi nospēlēja uz Martiju, un viņš izveidoja patiešām izcilu momentu, lai dabūtu ripu uz manu pusi, un man būtībā bija tukši vārti, kuros to iemest,” sacīja Greckis. “Ja paskatās uz šo momentu, Martijs Maksorlijs nospēlēja tik labi, ka visi, gan aizsardzība, gan vārtsargs, aizslīdēja uz otru pusi. Es nedomāju, ka Martijs varēja izveidot momentu vēl labāk.”

Cilvēku pūlis eksplodēja, kad komandas biedri Lūka Robiteila vadībā un, tai tuvu klāt esošais, Maksorlijs pūlī devās apsveikt Grecki, kad viņš, pēc gūtajiem vārtiem, triumfā pacēla rokas. Pirms spēles atsākšanas sekoja 15 minūšu ilga ceremonija uz ledus, kurā piedalījās Grecka vecāki, toreizējais “Kings” īpašnieks Brūss Maknals un NHL komisārs Gerijs Betmans. “Canucks” uzvarēja spēli ar 6:3, taču šī spēle, neskatoties uz rezultātu, uz visiem laikiem ir iegājusi vēsturē. 

Greckis savā 15. NHL sezonā pārspēja Gordiju Hovu. Hovam vajadzēja 26 NHL sezonas, lai gūtu 801 vārtus. Greckis savu NHL karjeru pabeidza ar 894 vārtiem un 2857 punktiem – rekordiem, kuri vēl jāapsteidz. Tuvākais spēlētājs, kurš varētu viņu apsteikt gūtajos vārtos ir Aleksandrs Ovečkins, kuram šobrīd ir 720 gūti vārti savā NHL karjerā (174 vārti līdz rekordam). 

Avots: NHL

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.