Ralfs Freibergs par čempionāta izlaišanu un tēva figūru Čehijā

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ralfs Freibergs Čehijā spēlē jau piekto sezonu, šobrīd hokejists iekārtojies Litvīnovas “Verva” komandā. Pēdējās piecās spēlēs latviešu aizsargs guvis vienus vārtus un atdevis vienu rezultatīvu piespēli. Latviešu hokejistu aprindās Čehijā viņam ir otra lielākā spēļu pieredze, uzreiz aiz Roberta Bukarta. 

Šosezon Freibergam Čehijā pievienojušies vēl divi latviešu hokejisti – Jānis Jaks un Kristaps Zīle. Hokejists intervijā Sporta Studijai atzīst, ka abiem latviešiem jūtas kā tēva figūra. “Aiz rociņas, eju ārā pa ielu, izvelku kabatu ārā no biksēm, un abi katrs savā pusē ieķeras un iet. (Smejas)” Strādāt un dzīvot esot vieglāk, ja blakus ir kāds savējais ar ko kopā varot nosvinēt arī svētkus.

Latviešu aizsargs kopā piedalījies sešos pasaules čempionātos, tomēr pēdējo turnīru izlaida. Freibergs intervijā norādīja, ka vēlējās spēlēt valstsvienībā, tomēr konflikts ar treneri Viktoru Ignatjevu liedza šādu iespēju. “Protams, gribēju. Es vienmēr vēlos pārstāvēt Latvijas valsts izlasi, bet tādas apstākļu sakritības dēļ, tas neizdevās. Mani neredzēja tur sastāvā. Viņš deva norādes, ka nebiju tur vajadzīgs.” 

Pēc konflikta ar Ignatjevu, latviešu aizsargs vēlējies izrunāt situāciju un noskaidrot kāpēc pieņemts šāds lēmums, tomēr treneris palicis pie sava. Situācija radīja nepatīkas sajūtas, jo kā pats hokejists skaidro: “Kurš negrib spēlēt izlasē?”

Freibergs papildus hokeja karjerai apgūst trenera profesiju Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā. “Par laimi mums ir ļoti pretimnākoša skola. Tā kā mēs iepriekšējo sezonu spēlējām “Dinamo”, mēs visi klātienē mācījāmies, bet tagad esam attālināti. Daudzi spēlē ārzemēs. Skola nāca mums pretī un arī klātienes stundas nodrošināja Skype un Zoom platformās.”

Kopā ar Freibergu trenera profesiju apgūst vēl tādi pazīstami hokejisti kā Mārtiņš Karsums, Miķelis Rēdlihs, Gunārs Skvorcovs un Lauris Bajaruns. Latviešu hokejists gan simtprocentīgi nevarēja apgalvot, ka vēlas strādāt par treneri, tomēr apzinās, ka ir labi, ja ir pamats zem kājām pēc karjeras beigšanas.

Jautāts par tiem latviešu hokejistiem, kuri devušies spēlēt uz KHL. Freibergs šādu izvēli neatbalsta un norāda, ka par savu izvēli ir jāatbild. “Es esmu par to, ja tu esi pieaudzis cilvēks, tu izdari savu lēmumu, tad tu paliec pie tā, nevis kā Briedis, kurš mēģina izlīst cauri un atrunāties.”

Iepriekšējā sezonā latviešu aizsargs saņēma ilgtermiņa piedāvājumu no kādas Čehijas komandas, tomēr iespējai nācās atteikt. Hokejists palika uzticīgs Rīgas “Dinamo” komandai. Šobrīd Litvīnovas komanda izslēgšanas spēļu sērijā ir iedzinējos pret Triņecas “Ocelārži” ar 0:2. Aizsargs apgalvo, ja veselība atļaus, tad cīnīsies par vietu izlases sastāvā.

Video: Ekspedīcija pie latviešiem Čehijā

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.