Rīgas “Dinamo” krāj fizisko bāzi Liepājā

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vēju pilsētā tropiska klimata laikā, spaiņiem sviedrus lej Rīgas “Dinamo” hokejisti, kuri treniņnometni šogad organizē fārmkluba pilsētā Liepājā. Vidzemes centrā Valmierā divi hokeja flagmaņi – “Valmieras HK” un Rīgas “Dinamo” nespēj sarūmēties.

Rīdzinieki šovasar ver vaļā jaunu lappusi, pametot iesakņojušos treniņnometnes vietu un veicot sastāva komplektāciju rūpīgāk nekā iepriekšējos gadus. Treniņnometne rīdziniekiem ilgs līdz 24. jūlijam, bet 30. jūlijā Piņķos “Dinamo” spēlēs ar ierasto pārbaudes cikla pretinieku, Krievijas spēcīgākās hokeja līgas (VHL) klubu “Toros”, kas sezonai gatavojas Valmierā.

Kā prot stāstīt liepājnieki, tad Rīgas “Dinamo” hokejistiem ir augstas slodzes treniņi. Jūra tiek izmantota skriešanas treniņiem, savukārt laukums pie halles, kura bruģi karsē saule, norisinās fiziskie treniņi – sišana ar āmuriem pa riepām, svaru diski, virves dancināšana… Pēc pirmajām ledus nodarbībām visa masa izskatās puslīdz vienāda, objektīvāku skatu varēs redzēt pēc divām nedēļām, kad vasaras labumi būs izsvīsti un ķermeņi iegājuši darba fāzē.

Par galvenā trenera Ģirta Ankipāna asistentiem apstiprināts Edgars Masaļskis, Juris Klodāns, Rolands Ozoliņš, kura vietu HK “Rīga” galvenā trenera postenī tagad ieņem Aigars Cipruss. Negaidītu, bet patīkamu pārsteigumu sagādāja Arta Ābola pievienošanās treneru kolektīvam. Amizanti, ka pēc trim sezonām Toljati “Lada” galvenā trenera amatā Ābols pieņēma asistenta darbu Rīgā. Pilsētā runā, ka padomnieka darbs piedāvāts kādam Ozoliņam, kurš strādā Ķirsona “Lido” par mārketinga nodaļas vadītāja vietnieku. Ja Ozoliņam pie komandas stūres būtu bijis tāds asistentu pulks kā Ģirtam, tad Ozo varbūt nemaz nevajadzētu strādāt “Lido”. Kreipāna vārdiem runājot: Tas jau ir no sērijas, kā būtu, ja būtu.

Nenopietnības sajūtu sagatavošanās posma dobē iesēj divi leģionāri, kuri komandai pievienojās treniņnometnes laikā. Amerikāņu aizsargs Keids Fērčailds, kurš Liepājā ieradās trešajā nometnes dienā, bet Metjū Majone komandai pievienosies šodien. Nemetu acis citu iepirkumu maisiņos, bet pat bērnu hokeja komandās ir noteikts, ka nometne sākas visiem vienā laikā. Varbūt ir citi apstākļi, kas aizturēja šos hokejistus, bet šāda attieksme pret komandu jau pašā sākumā par neko labu neliecina.

Pirmo reizi komandas 11 pastāvēšanas gados, visu spēlētāju pieredzi veido tikai 179 aizvadītas spēles Nacionālajā hokeja līgā (NHL). Visiem 11 leģionāriem ir Eiropas hokeja pieredze, neviens no topošajiem līderiem neielec KHL baseinā pa taisno no Ziemeļamerikas hokeja. Pozitīvas ievirzes rāda arī komandas komplektācijas secība, sākta ar aizsardzības līniju, bet uzbrukumus tikai pēc tam.

Vārtsargi
Vārds, uzvārds
Kristers Gudļevskis Maksims Tretjaks (try-out)
Timurs Biļalovs Artūrs Šilovs (HK Rīga)

Vārtsargi ir sarindoti hronoloģiskā secībā, kur pirmo vijoli spēlēs Gudļevskis, bet trešā vārtsarga postenī darbosies Vladislava Tretjaka mazdēls Maksims. Protams, secība var mainīties, varbūt Kazaņas hokeja skolas audzēknis Timurs Rīgā izvelk lielo lozi, jo 23 gadus vecajam vārtu vīram ir augsts potenciāls.

Aizsargi
Vārds, uzvārds
Nerijus Ališauskas (try-out) Dmitrijs Šuļeņins
Uvis Balinskis Aleksandrs Smirnovs
Keids Fērčailds Kristaps Sotnieks
Roberts Kaļķis (HK Rīga) Pauls Svars (HK Rīga)
Metjū Majone Marks Zaneti
Roberts Mamčics (try-out) Kristaps Zīle

Rīgas “Dinamo” aizsargu kazarmās mājo astoņi hokejisti, kuriem paredzēta loma komandas sastāvā. Kādam tā loma būs augstāka, bet cits var izkonkurēt jau mājīgi iekārtojušos aizsargus. No pagājušās sezonas sastāvā nebūs četri pieredzējuši aizsargi – Guntis Galviņš, Krišjānis Rēdlihs, Georgijs Pujacs un Aleksandrs Jerofejevs. Pastāv iespēja, ka pēdējie divi aizsargi sezonu uzsāks Latvijas Virslīgā.

Aizsardzība balstīsies uz leģionāru pleciem, kamēr savs pienesums būs jādod arī jaunajiem aizsargiem, kuri vairs nemaz nav pienapuikas. No pašmāju hokejistiem lielākais papildinājums bez Gudļevska ir Kristaps Sotnieks, kuram ļoti piestāvētu kapteiņa uzšuve.

Uzbrucēji
Vārds, uzvārds
Oskars Batņa Gints Meija
Kevins Klārks Matiass Mitinens
Lauris Dārziņš Vitālijs Pavlovs (try-out)
Andris Džeriņš Frenks Razgals
Emīls Ģēģeris Miķelis Rēdlihs
Egīls Kalns (try-out) Kaspars Saulietis (try-out)
Roberts Lipsbergs (try-out) Gunārs Skvorcovs (try-out)
Rihards Marenis (try-out) Linuss Videls
Brendons Makmilans  

Objektīvi grūti salīdzināt pagājušā gada treniņnometnes gvardi ar pašreizējiem spēlētājiem, bet gribētos ticēt, ka šosezon uzbrukuma līnijā būs labāks pienesums. Pēc divām sezonām Čehijā mājās atgriezies Andris Džeriņš, sezonu kopā ar komandu sāks Lauris Dārziņš, arī no Miķeļa Rēdliha gaidām pienesumu uzbrukuma līnijā.

Uzbrucēji ar pārbaudes laika līgumiem ir gana daudz, bet reālas spēlēšanas iespējas pastāv tikai dažiem. Liepājas hokeja audzēknis Egīls Kalns ir gudrs un tehnisks uzbrucējs, bet mazliet pieklibo auguma parametri. Pārbaudītās vērtības Vitālija Pavlova un Gunāra Skvorcova izskatā noteikti parakstīs pilnvērtīgus līgumus, kamēr komandā aiz ausīm ievilktais Roberts Lipsbergs pie Ankipāna, visdrīzāk, nespēlēs. Pēc spēka otrajā koledžas hokeja līgā (NCAA III) uzspēlējušais Rihards Marenis varētu atsvaidzināt jauno spēlētāju līniju. Savulaik spēlēja vienā maiņā ar Girgensonu un tika uzskatīts par perspektīvu hokejistu, tomēr traumas iedragāja karjeras ceļu.

Tautā turpina mēļot par Mārtiņa Dzierkalu iespējamo pievienošanos Rīgas “Dinamo”, tomēr skaidrība par nākotni nav pat pašam hokejistam. Situācija ir gandrīz identiska kā pagājušajā vasarā, kad Mārtiņš bija bez līguma un pirmā prioritāte piederēja Toronto “Maple Leafs”. Hokejista aģents strādā, lai noslēgtu līgumu ar Toronto klubu, bet ECHL uzbrucējs nevēlas atgriezties.

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.