Turnīrs ar 300 NHL draftētu spēlētāju pieredzi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Šodien uz Kanādu devusies Latvijas U18 hokeja izlase, kas piedalīsies prestižā Pasaules junioru A izaicinājuma kausā. Kopš 2006. gada debija turnīra, kausā piedalījušies 300 hokejisti, kuri pēcāk izvēlēti Nacionālās hokeja līgas draftā.

Turnīrs no 11. līdz 18. decembrim norisināsies Kanādā, Ontario provinces pilsētā Kornvalā. Kopā turnīrā startēs piecas valstvienības, tajā skaitā Latvija. Mūsu jauniešu izlasei pretī stāsies Kanādas Austrumu un Rietumu izlases, Zviedrijas valstsvienība un ASV izlase.

Oļega Sorokina vadītā Latvijas izlase uz Kanādu devās šorīt. 9. decembrī U18 izlase aizvadīs pārbaudes spēli ar Kanādas Rietumu izlasi plkst. 21:00 pēc Latvijas laika.

Komandas galvenais treneris Oļegs Sorokins hokejablogs.lv stāsta, ka sākotnēji gan nebija plānota U18 jauniešu izlases dalība turnīrā. “Mēs tikām uzlūgti uz to turnīru, kur sākotnēji bija doma, ka varbūt varētu braukt nedaudz vecāki puikas, U20 kandidāti. Saprotot to, ka U20 čempionāts ir tieši pēc šī turnīra un to, ka komandai gribētos kopā gatavoties, tika izlemts, ka U18 izlase uz turieni brauc. Tā mums būs neapsverama pieredze, ne tikai gatavojoties čempionātam, bet vispār tā ir tikšanās ar kanādiešiem, ar ziemeļamerikāņiem. Ar labākajiem vispār U18, U19 puišiem.”

Turnīrs atgriezīsies pirmo reizi kopš 2019. gada, jo kovids neļāva veidot sabraukumus. Komandas cīnīsies ne tikai kausu, bet arī iespēju atrādīties NHL komandu skautiem. 51 hokejists, kurš reiz piedalījies turnīrā bijis izvēlēts drafta pirmajā kārtā, piemēram, Davids Pastrņaks, Broks Besers, Kails Teriss un Andrejs Vasiļevskis.  

Latvijas valstsvienības sastāvu šajā turnīrā veidos divi vārtsargi, 8 aizsargi un 14 uzbrucēji. Lielākā pārstāvniecība izlasē būs no HS “Rīga” komandas – 16 hokejisti, vēl septiņi pārstāv ārzemju komandas un viens hokejists HS “Kurbads” komandu.

Latvijas U-18 hokeja izlase pirmo turnīra spēli aizvadīs 11. decembrī, stājoties pretī Kanādas Austrumu izlasei, plkst. 20:00 pēc Latvijas laika. Jau nākošajā dienā, 12. decembrī, mūsu hokejisti spēkosies ar Zviedrijas valstsvienību plkst. 21:00. Tam sekos vienas dienas atpūta un jau 14. decembrī Latvijas jauniešu izlase stāsies pretī Kanādas Rietumu valstsvienībai plkst. 21:00. Apakšgrupas turnīru mūsu puiši noslēgs 16. decembrī, spēlē pret ASV izlasi plkst. 21:00.

Prestižajā Pasaules junioru A izaicinājuma turnīra pusfinālā iekļūs četras labākās izlases. Oļegs Sorokins uzsver turnīra nozīmīgumu. “Tas, man liekas, ir kaut kas tāds, kas parāda kādā līmenī mēs esam, kur mums ir jāiet. Vai mēs esam un uz ko mēs esam spējīgi, teiksim tā. Tā kā man liekās, ka tā būs ļoti interesanta pārbaude.”

Latvijas U-18 valstsvienībai vēl līdzi dosies treneri – Juris Ozols, Herberts Vasiļjevs; ārsts – Ēriks Didrihsons; ekipējuma menedžeris – Aldis Karulis un ģenerālmenedžeris – Renārs Freibergs. 

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.