Komanda ar mērķi, kuru vēro NHL skauti – Zemgale/LLU

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Spēlētāji atgriezti no domām beigt hokeju, jaunie talanti, kuri pirms došanās uz Ziemeļameriku izvēlas palikt Latvijā un uzvārdi NHL skautu blociņos. Bet pats galvenais attīstīt jaunos hokejistus. Tā ir Zemgales/LLU komandas misija Somijas hokejā.

Hokeja klubs Zemgale sāk ieņemt Rīgas „Dinamo” lomu hokeja informācijas telpā. Mākslīgajam radījumam, kas vēl joprojām mēģina kustēt drīz izlādēsies baterija. Spēlētāji bēg, komandai ir neskaidrs mērķis [tāds bijis jau kopš 2008. gada atdzimšanas – tulk.] un visai droši izskatās pēdējā sezona Latvijas čempionātā. Šosezon Latvijas hokeja pirmās komanda lomu pārņem Jelgava.

Pēc iepriekšējā pasaules hokeja čempionāta parādījās informācija, ka Somijas otrajā līgā Mestis varētu piedalīties Latvijas čempionvienība. Maija beigās kluba direktors Aivars Zeltiņš minēja, ka galīgo atbildi vajadzētu saņemt jūnija vidū. Taču bija jāgaida visa vasara līdz Zemgales kuģis drīkstēja pacelt enkuru un iepeldēt Somu līcī.

Vārtsargi ar funktieri

Bažas raisīja komandas sastāvs, jo tas bija un ir gados jauns. Somijas otrajā līgā pretī nāk vīri ar lielu pieredzi pieaugušo hokejā. To arī parāda Jelgavas rezultāti – pēdējā vieta turnīra tabulā. Latvieši vidēji spēlē gūst tikai divus vārtus, un komanda vietu augstāk iemetusi par 22 ripām vairāk. Toties vārtu līnija ir stabila ar Rihardu Cimermani un Ēriku Vītolu priekšgalā. 97 ielaistās ripas dod dalītu piekto vietu vismazāk zaudētajos vārtos.

29 gadus vecais Cimermanis ir vienīgais hokejists, kurš bijis uzticīgs šai komandai septiņus gadus. Pavisam loģiski, ka toreiz pašreizējie komandas biedri spēlēja tikai jauniešu vecuma turnīros. Jāatzīmē gan vēl viena persona no 2016./17. gada sastāva, toreiz vēl kā uzbrucējs, Artūrs Āboliņš. Tagad trenera asistents Artim Ābolam ne tikai Jelgavas komandā, bet arī pēdējos divos U20 pasaules čempionātos.

Turpinot par Cimermani, arī viņš bija viens no Rīgas „Dinamo” upuriem. 2013./14. gadā lielākoties bija kopā ar dinamiešiem kā trešais vārtsargs, bet nevienu spēli neaizvadīja. Nākamajā gadā tikai sezonas vidū atgriezās spēļu ritmā, pievienojoties Liepājas komandai. Pēcāk ceļi aizveda uz Latvijas 1. līgas pārstāvi „Valmieras HK”, tieši ar viņa palīdzību Vidzemes komandai pietrūka tikai viens punkts no play-off zonas. Pa vidu šim karjeras pārdomu posmam Cimermanis centās izkarot vietu ECHL komandas sastāvā, bet tas neizdevās.

Tagad kopā ar astoņus gadus jaunāko kolēģi Vītolu abi stutē Zemgales vārtu drošību. Cimermanis arī trenē jauno vārtsargu paaudzi individuālajās nodarbībās, smeļoties pieredzi no Ziemeļamerikas. Kādā brīdī ir cerība treniņu procesā arī izmantot virtuālās realitātes brilles. Tas ir plaši izplatīts darbarīks vārtsargu vidū otrpus okeānam, to izmanto arī Elvis Merzļikins un Sietlas „Kraken” vārtu vīrs Filips Grūbauers.

Topošie profesionāļi aizsardzībā

Ja komanda turnīra tabulā nav starp līderēm, tad atsevišķās pozīcijās latvieši tomēr var lepoties. Divi hokejisti ar lielāko spēles laiku šosezon ir tieši no Jelgavas vienības. Daniels Goršanovs (24:27 min) un Harijs Brants (24:19 min) ir divi galvenie spēlētāji aizsardzībā, kuriem uzticas galvenais treneris Artis Ābols. Goršanovs pērnajā gadā piedalījās U20 čempionātā, šosezon pārstāvēja Latvijas pieaugušo izlasi un ir labrocis, kas ir spēcīgs arguments veiksmīgai karjeras attīstībai. Tas gan varēja arī nenotikt, jo vasarā Goršanovs plānoja noslēgt karjeru un pievērsties darbam. Taču direktors Zeltiņš šādu ideju neitralizēja ar piedāvājumu spēlēt Mestis līgā. Pirmā pāra aizsargs nebija vienīgais ar domu kārt slidas vadzī. Ko līdzīgu gribēja darīt Silvers Lazarenoks, kurš aizvadītajā sezonā uz ledus izgāja tikai septiņās spēlēs. Šosezon Liepājas hokeja skolas audzēknis saturīgi sevi apliecinājis Jelgavas kluba rindās, bet U20 pasaules čempionātā iedzīvojās traumā.

Daniels Goršanovs uzsāk jaunu uzbrukumu. Foto: Ruslans Antropovs

Latvijas čempiones aizsargvalnis ir pavisam jauns, vidējais vecums tikai 21 gads. Bez lielas pieredzes, bet lielisku platformu karjeras attīstībai Somijā. Tāpat jāakcentē Branta spēle ar līdera lomas uzņemšanos 20 gados. Pirms zaļās gaismas saņemšanai dalībai Mestis līgā galvenais treneris bija uzrunājis arī Patriku Ozolu palikt Zemgales sastāvā, bet jaunais aizsargs tomēr izvēlējās Slovākijas hokeju.

Perspektīvais uzbrukums bez daudz vārtiem

Neviens uzbrucējs Mestis līgā nav atzīmējies ar desmit gūtiem vārtiem, lai gan lielākā daļa sasniegusi 30 spēļu robežu. Zelta ķiveres īpašnieks Artūrs Homjakovs iemetis astoņas ripas, kamēr tuvākie sekotāji Kristaps Roķis un Gatis Gricinksis izcēlušies ar vieniem vārtiem mazāk. Pirmajā maiņā ar Roķi un Kristeru Braunu spēlē Daniels Andersons. 20 gadus vecais Saldū dzimušais uzbrucējs pērnās sezonas ievadā pat nebija U20 izlases redzeslokā, bet ar valstsvienību aizcīnījās līdz ceturtdaļfinālam. Pirmssezonas try-out treniņos Ābols pamanīja aktīvo uzbrucēju un šobrīd Andersons izpelnījies līdera lomu galvenā trenera zīmējumā.

Par šobrīd pareizāko karjeras attīstības posmu spēlēt Zemgalē uzskatīja Pēteris Purmalis. Otro sezonu pēc kārtas nupat 20 gadus sasniegušais uzbrucējs uzsāka Ziemeļamerikā. Pēc USHL čempiona kausa izcīnīšanas Sūsitijas „Musketeers” rindās sezonu Purmalis sezonu sāka līmeni zemākā NAHL līgas vienībā Korpuskristi „IceRays”. Komanda dzīvojās pa līgas lejasgalu, tāpēc kopā ar aģentu uzbrucējs izlēma atgriezties mājās un spēlēt Jelgavā.

Visiem Mestis līgas pārstāvjiem Zemgales rindās ir līgumi, galvenokārt juniora kategorijā noslēgti. Taču tas nav šķērslis sezonu pirms debijas ”Lake Superior State” Universitātes komandā Purmalim pārstāvēt Jelgavas komandu. Pavisam cits stāsts bija ar Reineru Dārziņu, kurš pēc vienošanās ar NCAA Niagāras Universitātes komandu par labu attīstības ceļam izvēlējās Zviedrijas U20 līgu.

Rainers Rullers NHL drafta prognozēs šosezon iekļauts divas reizes. Foto: Ruslans Antropovs

Pēdējās Nacionālās hokeja līgas drafta prognozēs iekļauti četri hokejisti. Starp kuriem viens ir Zemgales kluba dalībnieks Rainers Rullers. Viņš piesaista ne tikai ar saviem auguma parametriem (194 cm, 88 kg), bet arī spēles stilu, kas savā ziņā atgādina Mika Indraša piekopto manieri. Treknu plusu skauti savos blociņos var ievilkt, jo 18 gadus vecais uzbrucējs spēlē centra pozīcijā. Šķietami jocīgi, ka izbraukumā Somijas nomalē Imatras pilsētā, kur dzīvo mazāk nekā 25 tūkstoši iedzīvotāji, Rulleru savā blociņā atzīmēja pat Čikāgas „Balckhawks” komandas skauts.

Komanda ar mērķi

Zemgales komandai ir mērķis attīstīt jaunos hokejistus, ko 12 gadu garumā  nespēja izdarīt Rīgas „Dinamo” projekts. Un spēles patiešām ir aizraujošas. Klātienē Jelgavā savējos atbalsta vairāki desmiti Somijas līdzjutēji un, kas ir galvenais, ka spēle ir ātra un aizraujoša. Pirmā sezona ir komandas ugunskristības, lai nākamajā gadā uzaudzētu spēcīgākus muskuļus. Varbūt arī ar kādu somu hokejistu, kuri jau tagad izrāda interesi spēlēt Zemgales komandā.

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.