Rūdolfs Polcs: Panākuma atslēga ir pieredze apvienota ar jaunību

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Šobrīd pirmo vietu “Optibet” hokeja līgas tabulā ar trīs uzvarām trijās spēlēs dala HK “Mogo/LSPA” un HK “Zemgale/LLU”. Pirms divām dienām savā mājās HK “Mogo/LSPA” izcīnīja 3:1 uzvaru pret pagājušā gada čempioniem HK “Olimp/Venta 2002”. Pēc spēles hokejablogs.lv uz interviju aicināja mājinieku komadas uzbrucēju Rūdolfu Polcu.

– Kā nonāci līdz HK “Mogo/LSPA”? Cik ilgu laiku pirms sezonas sākuma pievienojies komandai?

– Maija beigās un jūnija sākumā runāju ar Ģirtu Ankipānu un jau tad viņš mani aicināja komandā. Pats pievienojos tad, kad sākās treniņi – jūlija vidū.

– Pie kā tika vērsta uzmanība pirmssezonā un pie kā tiek strādāts tagad?

Jūlijs bija domāts, lai sajustu atkal hokeja garšu. Diezgan daudz bija metieni un arī spēlējām gana daudz. Augustā jau sākās nopietnāki treniņi. Bija gan fiziskās sagatavotības treniņi, gan arī daudz slidošana. Pirms pašas sezonas sākām trenēt taktiku, vairākumu un mazākumu.

– Trīs spēles aizvadītas, trīs uzvaras, kāda ir panākumu atslēga?

Vismaz šogad, panākuma atslēga ir pieredze apvienota ar jaunību. Pašreiz [Henrijs] Ančs vārtos darbojās ļoti labi – gan pret HK “Liepāja” , gan HK “Olimp/Venta 2002”. Pēdējo spēli uzvarējām pateicoties komandas sniegumam. Daudz bloķēti metieni un labi izturēti mazākumi.

– Trijās spēlēs četri punkti, kādas pašam sajūtas sezonas sākumā?

Man ir ielikti ļoti labi un meistarīgi partneri. Es domāju, ka punkti nāks gan viņiem, gan man. Pats par punktiem īpaši nedomāju, viņiem ir jānāk pašiem no sevis. Ja ilgāku laiku kaut kas nesanāk, galvenais nepārdzīvot un turpināt spēlēt.

– Vai esi jau iejuties HK “Mogo/LSPA” komandā?

Es jūtos ļoti labi, uzreiz uzņēma draudzīgi. Nebija nekādu: “eu tu jaunais, tu tāds un šitāds”. Viss komandā ir kārtībā un kopējā ķīmija ģērbtuvē ir ļoti laba. Visus jaunos uzņēma labi un, domāju, ka visi ir apmierināti.

– Raksturo galvenās hokeja atšķirības starp MHL un OHL?

MHL ir jauniešu hokejs. Tur ir liela skriešana, pārgalvība un, līdz ar to, arī vairāk kļūdas. Pieaugušo hokejā vairāk tiek strādāts nevis ar kājām, bet galvu. Pārgalvība OHL ir mazāka. Savukārt, KHL ir jauniešu hokeja ātrums un vēl lielāks, arī domāšanas ātrums ir lielāks, tur viss ir klasi augstāk.

– Esi aizvadījis arī sešas spēles KHL, kā viss beidzās? Kapēc neizdevās aizķerties?

Tur bija Covid-19 situācija. Ja nemaldos, mēs bijām veselas divas maiņas, kuras tika izsauktas uz Rīgas “Dinamo”. Daļa no mums aizķērās tad, kad tur sāka domāt jau par nākamo sezonu, bet pārējie tika nosūtīti atpakaļ uz MHL.

– Kas idzevās un kas neizdevās pēdējā mačā?

– Noteikti jāpievērš uzmanība vairākumam, jo pēdējā spēlē mums tas galīgi neizdevās. Noteikti, ka treniņos pie tā būs jāstrādā un jāanalizē video, kā pareizāk spēlēt vairākumu pret HK “Olimp/Venta 2002”. Vairāk vajag doties uz vārtu pusi un mest pa vārtiem. Spēle aizsardzībā bija ļoti laba. Aizsardzības zonā mēs pretiniekiem neļāvām neko daudz izveidot un bloķējām metienus. Vēlreiz jāuzteic Anča spēle vārtos.

– Nākamā spēle pret HK “Zemgale/LLU”, kas būs jādara, lai izcīnītu uzvaru? Ko tu sagaidi no pretiniekiem?

Būs nepieciešams veidot momentus un vairāk doties uz pretinieku vārtiem nekā mēs to darījām vakar. Noteikti jāatstāj tā pati spēle aizsardzības zonā, jo tas mums pēdējā spēlē izdevās. Jāturpina doties uz priekšu uz pozitīvas nots. Cik es esmu paskatījies, HK “Zemgale/LLU” ir divas meistarīgas maiņas. Viena ir nosūtīta lejā no Rīgas “Dinamo” un otra maiņa ir Jekimovs, Tambijevs un Ozoliņš, kuri meistarīgi saspēlējas un ļoti labi jūt viens otru. Kad viņi būs laukumā, tad pie viņiem ir jāpievērš pastiprināta uzmanība. Arī spēle nevienādos sastāvos viņiem šobrīd ir laba.

– Esi ielikts vienā trijniekā ar Sarkani un Bajarunu, kā vērtē jūsu pašreizējo sadarbību laukumā?

– Līdz šim mēs darbojamies diezgan labi. Uz ledus saprotamies un, cerams, ka tā arī būs turpmāk. Visiem mums ir galva uz pleciem, kura strādā. Abi partneri ir meistarīgi, māk atrast piespēli, māk atrast līnijas kur atdot un no tā arī veidojas momenti.

Nākamās spēles OHL paredzēts aizvadīt 18. septembrī. HS “Rīga” uzņems spēcīgo HK “Olimp/Venta 2002”, Daugavpilī HK “Dinaburga” mērosies spēkiem ar HK “Prizma”, savukārt HK “Liepāja” dosies uz Jelgavu, lai cīnītos par punktiem ar HK “Zemgale/LLU”.

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.