Leģendārais Veins Greckis atgriežas TV ekrānos

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

NHL visu laiku rezultatīvākais spēlētājs ir parakstījis vairāku gadu līgumu, lai kļūtu par studijas analītiķi amerikāņu bāzētajā medijā “Turner Sports”. Leģendārais hokejists būs redzams regulārās sezonas galvenajās spēlēs, tostarp atklāšanas nedēļā un “Winter Classic”, kā arī Stenlija kausa izslēgšanas spēlēs, ziņo Sportsnet.

Greckis ir pametis Edmontonas “Oilers” priekšsēdētāja vietnieka amatu, par iemeslu minot to, ka nevarēja veltīt franšīzei nepieciešamo laiku, ņemot vērā pandēmiju un izmaiņas dzīvē.

Greckis telefona intervijas laikā “The Associated Press” sacīja, ka iespēja pievienoties Atlantā bāzētajam Turner Sports, kā arī dažas citas izmaiņas noveda pie tā, ka šis ir īstais laiks, lai pārietu uz analītiķa lomu. Greckis un viņa sieva Dženeta šī gada sākumā pārcēlās uz Misūri, lai būtu tuvāk sievasmātei, kurai augustā aprit 100 gadi. Pārcelšanās no Kalifornijas arī ļauj viņiem būt tuvāk saviem diviem mazbērniem, kuri atrodas Floridas dienvidos.

“Mums vienkārši šķita, ka pēc mana tēva nāves un mana jaunākā bērna sākšanas mācīties koledžā šogad, šis ir īstais laiks, lai pārceltos,” pauda Greckis. “Atlanta atrodas stundas attālumā no Floridas un stundas attālumā no Sentluisas. Tāpēc es domāju, ka zvaigznes bija nostājušās īstajā vietā. Mēs varam pavadīt daudz laika kopā ar ģimeni, un es varu darīt to, kas man patīk, un tas ir runāt par hokeju,” stāsta bijušais  hokejists.

Greckis sacīja, ka jaunais darba devējs ar viņu sazinājās pirms pāris mēnešiem par iespējamo lomu “Turner Sports”. Greckis sacīja, ka neviens nedrīkst no viņa gaidīt tādu pašu stilu vai izpildījumu kā viņa draugam Čārlzam Bārklijam, kurš ir liels hokeja fans. “Es būšu godīgs un atklāts, bet nekādā gadījumā neesmu pretrunīgs,” sacīja Greckis. “Un, lai būtu pilnīga skaidrība, es būšu vairāk pozitīvs nekā negatīvs. Tas ir tikai manā dabā. Tu vari būt kritisks, nepārkāpjot robežas,” norāda Greckis.

Džons Šenons ilggadējs sporta komentētājs un bijušais “Hockey Night in Canada” izpildproducents sacīja, ka Greckis ir ideāli piemērots šim amatam. Šenons uzskata, ka Greckis būs ne tikai hokeja līdzjutēja amatā, bet arī palīdzēs pašas spēles attīstībā.

“Es domāju, ka ikvienam, kas ir bijis Nacionālās hokeja līgas spēlētājs, ir jāuzņemas atbildība, lai mēģinātu attīstīt spēli un esmu par to, lai “Turner Sports” kļūtu par pozitīvu vietu, kur cilvēki varētu skatīties spēli. Pilnā nopietnībā es vēlos, lai es pats vēl varētu spēlēt, bet diemžēl tas nenotiks,” pauda Veins Greckis.

60 gadus vecais Greckis kopš hokeja spēlētāja karjeras beigām NHL 1999. gadā ir strādājis lielā daļā hokeja industriju. Četras sezonas deviņdesmit devītais numurs bija Fīniksas “Coyotes” treneris, kā arī bija Kanādas vīriešu hokeja izlases izpilddirektors 2002. un 2006. gadā. Bijušais uzbrucējs četras reizes izcīnīja Stenlija kausu Edmontonas “Oilers” sastāvā, bet 2016. gadā atgriezās Kanādas pilsētā, lai strādātu kluba valdē.

Greckis NHL guvis 1072 vārtus un tiek uzskatīts par visulaiku gudrāko spēlētaju, ko spēle jebkad ir pieredzējusi. NHL karjeras laikā uzbrucējs pārstāvējis četras komandas – Edmontonas “Oilers”, Losandželosas “Kings”, Sentluisas “Blues” un Ņujorkas “Rangers”. 21 aizvadītā sezonā Greckis 1487 regulārās sezonas spēlēs iekrāja 2857 (894+1963) punktus. Tuvākajos gados vienam no daudzajiem rekordiem – visvairāk gūtajiem vārtiem pietuvosies Aleksands Ovečkins. Starpsezonā krievu mašīna noslēdza piecu gadu līgumu ar Vašingtonas “Capitals”, katrā no nākamajām sezonām Ovečkinam jāgūst 33 vārti, lai pārspētu Grecki.

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.