Mārtiņš Dzierkals: Mums ir trīs ļoti augsta līmeņa vārtsargi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Līdz Pasaules čempionātam hokejā ir atlikušas vien trīs dienas. Tuvojoties lielajam hokejam, uz sarunu hokejablogs.lv aicinājām Latvijas izlases spēlētāju Mārtiņu Dzierkalu. Uzbrucējs izstāstīja, kāda atmosfēra valda komandā, pastāstīja par ledus kvalitāti Olimpiskajā sporta centrā un savu pirmo čempionātu.

-Kāds noskaņojums pirms Pasaules čempionāta hokejā?

-Mazliet citādākas sajūtas nekā, kad būtu ar visiem skatītājiem un kā ierasts. Patīkamas emocijas, jo esam mājās, cilvēki jutīs līdzi un fanos.

-Kā tu raksturotu spēles pret Šveici?

-Spēlēju tikai otrajā mačā – pirmajā spēlē nebiju pieteikts. Izmēģinājām Olimpiskā sporta centra ledus halli, pirmo reizi tur slidot, tas bija kas jauns. Nebija pārāk viegli, jo Šveice ir ļoti laba komanda, tur nav jautājumu. Mazliet tomēr viņi bija pārāki, to varēja redzēt, bet tas bija labs pārbaudījums un treniņš. Draudzības spēles neko daudz nenozīmē, tās palīdz mums pašiem iejusties spēles ritmā. Ar vārtu gūšanu ir grūtības, bet pie tā piestrādāsim un čempionātā būs citādāk. 

-Trīs spēcīgi vārtu vīri, kādas prognozes kurš sāks pret Kanādu?

-Prognozēt neko nevaru. Mēs nesen savā starpā runājām, ka mums ir trīs ļoti augsta līmeņa vārtsargi. Treneriem būs grūts lēmums un tad redzēs, kā tas izvērtīsies. 

-Kā raksturo ledus kvalitāti Olimpiskajā sporta centrā?

-Viss bija kārtībā, nekādu sūdzību. Atmosfēra bija laba un likās, ka viss ir sakārtots.

-Kādas prognozes otrai grupai? Kas noslēgs grupu turnīru kā līderi?

-Godīgi teikšu, neesmu baigi interesējies. Es fokusējos uz lietām, kas skar mani un pēc tam redzēs.

-Vai komandas ģērbtuvē viss apmierina?

-Arēnā Rīga mums ir ģērbtuve. Viss tur ir ļoti skaisti sataisīts. Mēs esam ģērbtuvē kādu laiciņu un likās, ka nekas nemainīsies. Šodien iegājām iekšā un bija patīkams pārsteigums. Viss sataisīts pa skaisto – tas dod papildu motivāciju. Vispār jūtos labi, viss ļoti profesionāli, cepuri nost tiem, kas to visu ir izdomājuši un salikuši.

-Kā tu gatavojies spēlēm?

-Cenšos pārāk neiespringt un mēģinu galvu neaizsist ar liekām domām. Mierīgi iesildos, izdaru visu kas nepieciešams, sagatavoju inventāru un tad uz spēli. Nekas īpašs.

-Vai atceries pirmo čempionātu, kurā debitēji? Iesākumā biji pirmajā maiņā, bet pēc tam vairs nē? 

-Pirmo periodu nospēlēju pirmajā maiņā, bet ar to viss beidzās. Protams, nekādus “sūdiņus” nesastrādāju, bet ir kā ir. Nemelošu, tas bija mans pirmais čempionāts un satraukums, viennozīmīgi, bija. Tas bija divus gadus atpakaļ un viss ko varu pateikt – kopš tā laika esmu mainījies uz labo pusi. Esmu palicis labāks, stiprāks, ātrāks un pieredzējušāks. Cerams, ka šogad sanāks nopelnīt lielāku uzticību.

-Kādas būs svarīgākās spēles nianses pret Kanādu?

-Tā būs pirmā spēle, būs jādara viss ko no mums prasa Bobs. Viņiem lielākā daļa ir NHL spēlētāji un Kanāda ir Kanāda – viņi visi prot spēlēt hokeju. Būs vajadzīgs smags darbs un jāparāda attieksme. 

Kam pievēršat uzmanību treniņos?

-Tiešām treniņos ļoti pastiprināti pievēršam uzmanību aizsardzībai un vidējai zonai. Nedaudz grūti ir pārslēgties, jo sezonā prasa vienu un tagad atkal ko citu. Visas lietas, ko mums prasa, mēs cenšamies izpildīt. 

-Kāda atmosfēra valda komandā, vai visi jau ir noskaņojušies uz čempionātu un pārējās lietas nolikuši malā?

-Atmosfēra, protams, ir ļoti laba. Vienmēr patīkami, kad latviešu valoda ir dominējošā un visi runā tikai latviski. Pats arī esmu spēlējis ārzemēs, un zinu kā ir atgriezties mājās un spēlēt ar savējiem džekiem. Šobrīd trenējamies un cenšamies pieslīpēt visas sīkās lietas, kuras no mums prasa. 

-Ralfam Freibergam bija dzimšanas dienas jubileja, vai izdevās apsveikt?

-Aizvakar bija treniņš Zoom platformā, tur arī sanāca jau apsveikt. Vakardien arī visi kopīgi satikāmies un galvenais treneris atgādināja, ka Ralfam bija dzimšanas diena, tāpēc kopīgi apsveicām.

Pasaules čempionātu hokejā Latvijas valstvienība sāks ar spēli pret Kanādas izlasi piektdien (20:15). Šodien komanda aizvadīja pirmo treniņu pēc pašizolācijas viesnīcā Latvija. Pasaules čempionāts hokejā risināsies no 21. maija līdz 6. jūnijam un kopā ir paredzēts aizvadīt 64 spēles.

Share.

1 Comment

  1. Pingback: Kristiāns Rubīns: Ļoti svarīgi kā mēs iesāksim čempionātu - Hokeja Blogs

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.