Rīgas Dinamo vārtu drošība leģionāru rokās

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rīgas “Dinamo” gatavošanos 14. sezonai sāka laicīgi un, kā vieni no pirmajiem spēlētājiem pievienojās tieši vārtsargi, senā patiesība, ka komanda veidojās no aizsardzības apstiprinājās. Līdz šim komandu pārstāvējuši 37 vārtsargi, aizvadītajā sezonā bija rekordliels vārtu vīru skaits – deviņi. 

Rīgas “Dinamo” šosezon jau pieņēmuši atbildīgu lēmumu, nedoties pārbaudes turnīrā uz Kazahstānas galvaspilsētu Nursultanu, kur maija beigās tika sasniegts Centrālās Āzijas rekords vienā dienā inficēto cilvēku skaita ziņā – vairāk nekā 6,6 tūkstoši. Vēl viens iemesls bija ne visu spēlētāju pilnīgi iziets vakcinācijas kurss. 

Sešu pārbaudes spēļu vietā dinamieši aizvadīs trīs, vienu pret Latvijas hokeju izlasi 13. augustā un divas ar Helsinku “Jokerit”. Nometnē Liepājā hokejisti atstāja daudz spēku, spēlētāji turpinās gatavoties Piņķos līdz 18. augustam, kad izlidos uz Somiju. Komandas treneriem ir daudz laika izvērtēt spēlētāju fizisko sagatavotību, bet savstarpējo ķīmiju spēļu praksē dinamiešiem nebūs daudz laika pārbaudīt. 

Vārtsargu līnija – divi pirmie numuri

Čehu vārtu vīrs Matejs Mahovskis pirms pievienošanās Rīgas “Dinamo” tehniski piederēja Čerepovecas “Severstaļ”, lai gan KHL nebija aizvadījis nevienu spēli. Varbūt atminaties tādu šovu KHL drafts, ko līga organizēja septiņus gadus. 2010. gadā čehu vārtsargu ar 171. numuru izvēlējās “Severstaļ” vienība. Pieminēšanas vērti spēlētāji, kurus izvēlējušies KHL klubi – Konors Makdeivids (Zagrebas “Medveščak”), Džeks Aikels (Podoļskas “Vitjaz”), Ēriks Karlsons (Jaroslavļas “Lokomotiv”) un daudzi citi. Ja kādu dienu NHL būs lokauts, vai hokejisti vēlēsies karjeras noslēgumā papildināt bankas kontu, tad pirmā roka būs draftētajai komandai.

Mahovski vienā plauktiņā ar iepriekš nosauktajiem spēlētājiem nevar nolikt, bet 28 gadus vecais vārtsargs Čehijas līgā uzrādījis labu statistiku. Aizvadītajā sezonā Prāgas “Sparta” sastāvā viņš bija pirmais numurs, līdz komandai pievienojās bijušais dinamietis Aleksandrs Salāks. Čehs stāvēja vārtos 40 spēlēs vidēji ielaida 2,26 vārtus spēlē un atvairīja 91,3% pretinieku metienu. Piecās izslēgšanas spēlēs vidēji ielaidis tikai 1,6 vārtus. Praktiski visu karjeru pavadījis Čehijā, juniora vecumā trīs gadus stažējās Ontario hokeja līgā Kanādā. Matejs ir viens no spēlētājiem, kurš runā tiešu valodu, ja nepieciešams, tad skaļi pauž savu neapmierinātību. Ne tika ārpus laukuma, bet arī uz ledus viņš ir pārliecinošs, ne velti pagājušajā sezonā viņam bija visvairāk (5) sauso spēļu Čehijas čempionātā.

2017./18. gada sezonā čehs pāri okeānam devās otro reizi, lielākoties spēlējot ECHL un vienā no spēlēm arī izvicināja dūres.

Latvija būs ceturtā valsts, kuras klubā vārtsargs būs spēlējis, pēc konsultēšanās ar Jakubu Sedlačeku un Robertu Bukartu Matejs Mahovskis bija pārliecināts, ka vēlas šeit spēlēt.

Savukārt, pirms desmit gadiem draftētais Juhans Matsons iegūto titulu ziņā pārāks nekā viņa pārinieks vārtos – divkārtējs Čempionu hokeja līgas uzvarētājs, SHL čempions un U20 čempionāta zelta medaļas ieguvējs, kā trešais vārtsargs un nevienu spēli neaizvadīja. Pēdējās četrās sezonās zviedrs dalīja spēles laiku “Frolunda” vārtos ar Niklasu Rubinu, pēdējā sezonā 23 spēlēs hokejists vidēji ielaida 2,47 vārtus spēlē un atvairīja 90% pretinieku metienu, izslēgšanas spēlēs sešos mačos ielaida 3,23 vārtus spēlē.

Juhans Matsons. Foto: hockeysverige.se

Pēdējos divos gados “Frolunda” vienība Zviedrijas čempionātā bija ceturtā komanda ar vismazāk ielaistajiem vārtiem regulārajā sezonā. Pēc sezonas beigām klubs neizrādīja interesi pagarināt līgumu ar Matsonu, tāpēc ripu tvērējs izlēma pieņemt karjerā jaunu izaicinājumu – KHL.

Divas sezonas Matsons uzspēlējis arī Ziemeļamerikā, iesākumā OHL komandas sastāvā kopā ar citu jauno dinamieti Frenku Koradu, bet nākamajā sezonā ASV spēcīgākajā junioru hokeja līgā – USHL.

Par pievienošanos Rīgas komandai Matsons ilgi galvu nelauzīja, kopā ar draudzeni pie šī lēmuma nonāca pusminūtes laikā. Līdz šim “Dinamo” spēlējuši trīs zviedri Daniels Sperle, Mikaels Telkvists un Juakims Ēriksons, pēdējie divi tautieši Matsonam arī deva zaļo gaismu, ka Rīgas “Dinamo” ir komanda ar labām vērtībām.  

Komandas trešais vārtsargs ir 20 gadus vecais latvietis Ēriks Vītols, kurš pagājušajā sezonā HK “Rīga” sastāvā 42 spēlēs vidēji mačā ielaida trīs vārtus un atvairīja 91% pretinieku metienu, bet “Dinamo” vārtos stājās četras reizes un vidēji ielaida 5,4 vārtus spēlē.

Rīgas Dinamo treneru korpuss ar Krievijas hokeja pieredzi

 

 

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.