Daniils Fursa par debiju OHL: “Nav NHL, bet nav arī Igaunijas līga”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Šajā sezonā pirmo reizi Optibet hokeja līgas (OHL) rindās varam redzēt Igaunijas komandu “Panter”. Iepriekšējā sezonā Tallinas komanda spēlēja Igaunijas vadošajā Coolbet hokeja līgā. Regulārajā sezonā 24 spēlēs tika gūti 39 punkti, kas ļāva ierindoties otrajā vietā septiņu komandu konkurencē. Izslēgšanas spēļu finālsērijā Tallinas “Panter” piedzīvoja zaudējumu latviešu HK Kurbads komandai. 

“Panter” komandā trešo sezonu aizvada uzbrucējs Daniils Fursa, kurš dzimis Igaunijā, bet tekoši runā latviešu valodā un hokeja gaitas arī uzsācis šeit. 

“Es esmu dzimis Igaunijā, bet mana mamma apprecējās ar latvieti. Sāku trenēties Zemgalē, tur aizvadīju piecus gadus pie treneres Lolitas Andriševskas. Pēc tam es spēlēju specklasē jeb SK Rīga 97 pie Mihaila Svarinska un Edgara Rozenberga. Tad mēs spēlējām Krievijā. Es atbraucu uz Latviju un neviens nerunāja krieviski, vajadzēja kaut kādā veidā saprasties. 6-8 mēnešu laikā es iemācījos latviešu valodu, nebija variantu.”

Pagājušajā regulārajā sezonā pantēru rindās Daniils Fursa aizvadīja vien divas spēles, gūto traumu dēļ, un vēlāk palīdzēja komandai play-off’os, četrās spēlēs gūstot septiņus punktus. Šogad Fursa atzīst, ka ir 100% gatavs un palīdzēs komandai kā vien varēs.

Lai gan HC Panter ir diezgan jauna komanda, tomēr šajā sezonā jau ir pierādījuši sevi, izcīnot uzvaras pār HK Prizma un HK Mogo komandām. “Mums ir diezgan daudz spēlētāju, kuri var iemest golus. Ja mēs spēlējām no aizsardzības, tad viss ir kārtībā. Mēs varam spēlēt pret jebkuru komandu. Dažreiz vajag vienu periodu, lai saņemtos. Nav tā, ka uzreiz, bet cīnāmies ar to un domāju, ka nākamajās spēlēs būs labāk.”

Fursa atzīst, ka, spēlējot OHL, spēles kvalitāte ir ļoti paaugstinājusies. “Tā spēle pamainījās vispār par 180  grādiem. Mums visi aug – gan jaunieši, gan pieaugušie. Līmenis ir citādāks, bet ātrumā tiek līdzi. Visi spēlētāji kārtīgi gatavojās vasarā. Redzēsim, kā būs pēc jaunā gada, bet tagad mēs esam labā formā un labi spēlējam.”

Līdz ar pantēru debiju Latvijā, Optibet hokeja līgā, arī Igaunijā interese par hokeju ir augusi. Faniem ir aizraujošāk sekot līdzi un arī bērnu vecāki vairāk sākuši interesēties par hokeju. “Visi saprot, ka tā ir diezgan stipra līga. Nav NHL, bet nav arī Igaunijas līga. Interese aug un, ja mēs labi spēlējam, tad vairāk līdzjutēji nāk uz spēlēm. Arī vairāk vecāki grib mazos likt hokejā un likt viņiem strādāt vairāk. Viņi skatās, kā mēs spēlējam un tāpēc es domāju, ka pagaidām mums viss ļoti forši sanāk.”Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.