Jānis Andersons par karjeras beigām un dzīvi Slovākijā

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Latviešu hokejists Jānis Andersons jau devīto gadu aizvada Slovākijā. Iepriekš Andersons spēlējis Vācijā, Ukrainā, Čehijā, Zviedrijā, Polijā, kopā ar Rīgas “Dināmo” spēlējis KHL, bet savas otrās mājas atradis tieši Slovākijā.

Pagājušo sezonu Andersons noslēdza Slovākijas trešajā līgā, bet šogad vairāk pievērsies trenēšanai un savai veselībai. Traumas dēļ latviešu hokejistam neizdevās noslēgt pagājušo sezonu. Intervijā ar hokejablogs.lv Andersons norāda, ka savu profesionālo karjeru ir beidzis un šobrīd plāno pievērsties trenēšanai. “Varbūt, ja vēl ļoti vēlēšos, tad uzspēlēšu kādu spēli, bet profesionālajai karjerai var teikt, ka punkts ir.”

Andersons Slovākijā nonācis pateicoties savam komandas biedram Konrādam Braņislavam ar ko kopā spēlējis Vācijā. “Mēs Vācijā satikāmies, un tad bija tāds pagrimums karjerā gan viņam, gan man. Viņš devās uz Slovākiju atpakaļ spēlēt Trenčīnas “Dukla” klubā, kur man piezvanīja pa vasaru un jautāja, vai es nevēlos pamēģināt uzspēlēt.” Andersons Trenčīnā nospēlēja gadu, pēc tam viņš tika uzaicināts spēlēt Zvolenā, kur dzīvo vēl joprojām.

“Deviņus gadus esmu šeit, astoņi te nospēlēti. Ir mainījies hokejs, viss notiek profesionālāk. Neesmu dzirdējis, ka tagad Slovākijā pēdējā laikā būtu neizmaksāts kaut kur. Protams, ir starpība, kur ir bagātāki klubi un ne tik bagāti, bet līmenis aug un tā līga nav tik viegla kā varētu likties.” Tā Andersons raksturo šī brīža Slovākijas hokeja līmeni.

Šobrīd Andersons ir ieguvis licenci, ko izsniedz Slovākijas hokeja federācija, lai varētu kļūt par treneri. Andersons atzīst, ka federācija ļoti pieskata jauniešu komandas. “Ir jāsagatavo gada plāns, mēneša plāns, nedēļas plāns, kas jāiesniedz federācijā, jo viņi grib, lai viss notiek vienoti, lai nebūtu pašdarbība.

Andersons norāda, ka agrāk uz Latviju devies katru vasaru, bet pēdējos četrus gadus uz Latviju atbraukt nebija sanācis. “Es šovasar biju pēc četru gadu pauzes. Šogad mēs ar dēlu kopā aizbraucām, lai parādītu no kurienes viņa saknes nāk. Pārsvarā braucu, lai satiktu draugus, ģimeni, vecākos brāļus un tad atpakaļ uz Slovākiju.”

Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc latviešu hokejists izvēlējās neatgriezties Latvijā, ir sava pēcnācēja dēļ. “Man dēls ir piedzimis Slovākijā un līdz ar to sanāca, ka dabīgi paliku šeit. Dēls aug un gribu būt tuvāk viņam, un redzēt ko vien var. Dēls izaugs un tās atmiņas neviens jums neiedos un neatņems.” Andersona dēls tika nosaukts par Jani, par godu saknēm no Latvijas.

Andersona dēls izvēlējies sekot tēva pēdās un arī pievērsies hokejam. “Pats izvēlējās. Sākumā gribēja uz ledus, pēc tam nebija īsti tāda degsme, bet šogad vasarā pats teica, ka grib spēlēt hokeju. Teikšu godīgi, centos atrunāt, bet pats izvēlējās un tagad ir gan degsme, gan vēlme, gan uz treniņiem iet. Lēnām iet tajās pēdās.”

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.