Edgars Buncis par bažām čempionātā un “Dinamo” leģionāru daudzumu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mēnesi pirms lielajiem hokeja svētkiem Rīgā 11TV hokeja apskatnieks Lotārs Zariņš uz sarunu aicināja pasules čempionāta orgkomitejas vadītāju un Rīgas “Dinamo” ģenerālmenedžeri Edgaru Bunci. Sarunā tika apspriesti dažādi temati, kas galvenokārt skāra Pasaules čempionātu, taču neizpalika arī jautājumi par Rīgas “Dinamo” satsāva komplektēšanu.

Intervijā Edgars Buncis atzīst, ka satraukums no organizatoriskās puses īsti nav. “No sagatavošanās viedokļa iet līdzi stress par skatītājiem. No vienas puses, tu vēlies, lai skatītāji būtu, bet tajā pašā laikā, tu saproti situāciju, ka šodien tas nav iespējams. Gatavošanās no mūsu puses ir plānota, ka mēs esam gatavi ielaist skatītājus arī pēdējā brīdī”. Cenu gan Edgars Buncis, situācijā ja skatītāji varēs vērot spēli klātienē, nenosauca.

Viņš arī atzīst, ka IIHF aktīvi piedālās čempionāta organizēšanā. “Čempionāta sagatavošanā piedalās viss IIHF birojs, bet šeit uz vietas mums ir apmēram no viena līdz pieciem darbiniekiem. Attālināti notiek arī viss pārējais darbs. Pamatā cilvēki ir no  Šveices, Čehijas, Somijas un arī no Latvijas”.

Skauti šajā čempionātā arī tiek gaidīti. Buncis stāsta: “Skauti pēc savas būtības jau ir daļa no visa šī čempionāta. Tās parasti ir akreditātētās personas uz kurām var attiecināt biznesa ceļošanas vajadzību. Viņiem ir piemērotas atšķirīgas procedūras par ieceļošanu un testēšanu. Mēs sagaidām, ka skauti arī būs šeit”. Līdz ar to viņiem nebūs jāievēro 10 dienu pašizolācija.

Latvijas izlases hokejistus pirms čempionāta nevakcinēs. Tas varot radīt komplikācijas nākotnē, ja hokejisti pie lielas slodzes tiks vakcinēti. Ja vakcinācijas iespēja tiks dota organizatoru komitejai, tad lielākā daļa ir gatavi vakcinēties – Buncis. Tā pat arī viesnīcās, kur dzīvos sportisti un tiesneši, šobrīd tiek uzlabota infrastuktūra internetam.

Edgars Buncis atzīst: “Sergejs Zubovs Rīgas “Dinamo” sastāva veidošanās piedalās ļoti cieši. Tiek komunicēts katru dienu, kā arī mūsu idejas un vērtējumi tiek nodoti viņam. Protams, viņam pašam ir savs sakāmais attiecībā par spēlētāju kvalitātēm. Jāsaka, ka mēs no savas puses sekojam līdzi dažādiem spēlētājiem un vācam informāciju par pašu cilvēku un viņa īpašībām”. Edgars piebilst, ka nākamās sezonas sastāvā varētu būt 10-12 ārzemju spēlētāji.

Pasaules čempionāts hokejā paredzēts no 21. maija līdz 6. jūnijam. 

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.