Pasaules čempionāts hokejā jau mazāk nekā pēc mēneša

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

2021. gada Pasaules čempionāts hokejā tuvojas straujiem soļiem. Turnīrs paredzēts no 21. maija līdz 6. jūnijam. Hokeja svētkus atklās Vācijas izlases spēle pret Itāliju Arēnā Rīga un Krievijas valstvienības cīņa pret Čehijas hokejistiem Olimpiskajā Sporta centrā.

B apakšgrupas komandām – Latvija, Kanāda, Somija, ASV, Vācija, Norvēģija, Itālija un Kazahstāna, spēles notiks “Arēnā Rīga”, bet A apakšgrupā – Krievija, Zviedrija, Čehija, Šveice, Slovākija, Dānija, Baltkrievija un Lielbritānija savas spēles aizvadīs Olimpiskā sporta centra futbola laukumā ierīkotajā ledus laukumā. Latvijas valstvienība savu čempionāta pirmo spēli aizvadīs 21. maijā pret Kanādu.

Datums Laiks Spēle Rezultāts
21.05.2021. 20:15 Latvija – Kanāda
22.05.2021. 20:15 Latvija – Kazahstāna
24.05.2021. 16:15 Latvija – Itālija
27.05.2021. 16:15 Latvija – ASV
28.05.2021. 20:15 Latvija – Norvēģija
30.05.2021. 20:15 Latvija – Somija
01.04.2021. 20:15 Latvija – Vācija

21. un 22. Aprīlī Latvijas izlase viesos aizvadīja pārbaudes spēles pret Slovākijas izlasi. Uzvarētāji abās spēles tika noskaidroti papildlaikā. Pirmajā spēlē uzvaru izcīnīja Latvijas valstvienība (2:1 PL),

bet otrajā abu komandu cīņā pārāki izrādījās Slovākijas izlases hokejisti (0:1 PL).

14. un 15. maijā Latvijas izlase mājās pret Šveici aizvadīs pēdējās divas pārbaudes spēles pirms gaidāmā pasaules čempionāta. Jau ziņots, ka Latvijas hokeja izlase rezervējusi piecas vietas spēlētājiem no Ziemeļamerikas. 15. maijs ir pēdējā diena, kad hokejistiem ar Kanādas un ASV izlases komandām būs jālido no Ņujorkas uz Latviju.

Pagaidām valstvienību vada Artis Ābols, tiklīdz Bobam Hārtlija noslēgsies finālsērija KHL (sērijā – 1:1),  tā komandas grožus pārņems kanādietis. Čempionātu tiesās arī divi latviešu arbitri – Andris Ansons un Dāvis Zunde. Viņiem šī būs pirmā pieredze, tiesājot augstākās divīzijas Pasaules čempionātu hokejā.

Vieta tavai reklāmai

Savukārt Latvijas U23 jeb dublieru izlase trešdien otrajā vietā noslēdza Trīs jūru pārbaudes turnīru Polijā. Cīņā par pirmo vietu Latvijas komanda piekāpās Polijas izlasei (1:4), taču pirmās spēles Latvijas valstvienībai izdevās uzvarēt – 5:0 pret Lietuvu un 14:0 Igauniju. Latvijas izlasi šajā turnīrā vadīja Latvijas Virslīgas kluba HK “Dinaburga” treneris Atvars Tribuncovs.

Latvijas U18 izlase 19. aprīlī devās uz Pasaules čempionātu ASV. Latvijas izlase čempionātu uzsāks 26. aprīlī ar spēli pret Šveices vienaudžiem. Grupas turnīra ietvaros turpinājumā jātiekas ar Kanādas izlasi 28. aprīlī, bet dienu vēlāk pretī stāsies Baltkrievijas vienaudži. Grupu turnīru Latvijas izlase pabeigs ar spēli 1. maijā pret Zviedrijas U18 izlasi. Pirms došanās uz ASV visiem izlases spēlētājiem, kuri piedalīsies čempionātā bija jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests. Galīgie rezultāti noskaidrojās dienu pirms izbraukšanas 18. aprīlī un visiem spēlētājiem, kā arī treneriem un apkalpojošam personālam neatklāja Covid-19 klātesamību.  Komandu šajā čempionātā vadīs Oļegs Sorokins kopā ar palīgiem Juri Ozolu un Herbertu Vasiļjevu, kā arī vārtsargu treneri Juri Klodānu.

Vasiļjevs: Latvijas hokejā varētu trūkt augsta līmeņa aizsargu

Līdz Pasaules čempionātam hokejā Latvijā ir atlikušas 29 dienas. Pagaidām skatītāju klātbūtne arēnā ir zem lielas jautājumu zīmes. 16 pasaules spēcīgākās hokeja komandas kopā aizvadīs 62 spēles un visu spēļu tiešraides HD kvalitātē būs pieejamas LTV7 un “Tet” kanālos “360TV”. LTV7 kanālā varēs vērot 19 spēļu tiešraides, bet “360TV” – 33 spēļu tiešraides, savukārt īpaši veidotajā kanālā “360TV Hokejs” interesenti varēs vērot 12 spēļu tiešraide.

Šogad čempionāta laikā būs vērojamas sporta studijas – “Hattrick” kanālā “360TV”, LTV7 “Hokeja studija” pirms Latvijas izlases spēlēm. Būs arī ekskluzīvas tiešraides, intervijas, spēļu analīzes, labākie momenti un čempionāta aizkulises. Vēl pirms čempionāta atklāšanas iesildīšanos nodrošinās kanāls “360TV Hokejs”, atsvaidzinot līdzjušanas garu ar iepriekšējo čempionātu labākajām spēlēm un notikumiem.

Par godu Pasaules čempionātam hokejā ir radīta himmna. Tieši mēnesi pirms Pasaules čempionāta hokejā tika prezentēta oficiālā pasākuma dziesma “For Glory and Joy” pirmatskaņojums un videoklipa prezentācija.

Turnīra organizatori dziesmas radīšanu šogad uzticējuši populārajai pašmāju grupai Astro’n’out. “Jaunā hokeja dziesma ir skaista, tā pauž emocionālu un pozitīvu vēstījumu, tā iedvesmo,” par sadarbību ar grupu “Astro’n’out” ir gandarīts orgkomitejs vadītājs Edgars Buncis. Viņš pauž cerību, ka autoru radošā darba rezultāts kļūs par hitu starp hokeja līdzjutējiem un ne tikai.

Tāpat tuvojas datums, kad komandām jāsāk treniņus Daugavas stadiona ledus hallē, kur remontdarbi vēl nav noslēgušies, kā arī Arēnā Rīga un Olimpiskajā Sporta centrā. Pasaules čempionāta orgkomitejas vadītājs Edgars Buncis ir cerību pilns, ka turnīrs tiks aizvadīts pilnvērtīgi un visi darbi būs pabeigti laikā.

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.