Gustavs Dāvis Grigals par atjaunošanās procesu pēc ielaistiem vārtiem, gaidāmo sezonu un aktieru saknēm

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ne tikai hokejisti, kas gatavojas OHL sezonai jau uzsākuši treniņus, bet trenējas jau arī tie latviešu hokejisti, kas spēlēs citā pasaules malā. Podkāstā “Devītnieks” ciemos ieradies Gustavs Dāvis Grigals, kurš gatavojas debijai Amerikas hokeja līgā. Hokejists divos pasaules čempionātos bijis Latvijas valstsvienības trešais numurs.

Grigals ir mazdēls tautā zināmajam latviešu aktierim Leonam Krīvānam, kas hokejistu vienmēr uzklausījis un daudz iemācījis. “Es biju maziņš un tu nesaproti īsti. Tu redzi opi televīzijā, un tev ir tāds –  tas tak opis, tas nav neviens cits! Es nezinu kā citiem no malas likās, bet viņš vienmēr ar humoru visam piegāja, arī nopietni varēja parunāt. Savā mūžā paveicis tik daudz, kas ir prātam neaptverami.”

Podkāstā vārtsargs runā arī par sajūtām pēc ielaistiem vārtiem un atjaunošanās procesu. “Es padzeros ūdeni, varbūt izslidoju apli un viss. Atgādini sev domu, ka spēle nav beigusies. Ir vārtsargi, kas paniko pēc pirmajiem ielaistajiem vārtiem un tad sāk birt iekšā, tas jau atkarīgs no cilvēka psiholoģiskās sagatavotības. Ir tie lielie momenti, lielās spēles, kur spiediens ir nenormāls, tad tu sāc vēl panikot un tad ir vienkārši auzas.” Kā piemēru vārtsargs minēja 2017. gada pasaules čempionāta U20 spēli pret Kanādu pēc, kuras bijusi pat doma beigt spēlēt. Hokejists atzīst, ka pēc neveiksmīgām spēlēm palīdz sarunas ar tuviniekiem.

Pagājušajā sezonā Grigals pārstāvēja Masačūsetsas Louelas Universitātes komandu un 24 spēlēs atvairīja 92,4% metienu un vidēji ielaida 2 ripas. Aprīļa sākumā hokejists parakstīja līgumu ar AHL līgas klubu Milvoki “Admirals”.

Vārtsargs plāno atrasties un trenēties Latvijā līdz 20. augustam un tālāk dosies uz Ameriku, lai turpinātu treniņus. “Līdz šim brīdim vairāk tādi sausie treniņi, kas ir zāle, fizioterapeiti, stadions un tādas lietas. Tagad sākšu slidot ar treneri, tieši vārtsargu treneri, un dažiem vārtsargiem Rīgā. 10. septembrī man ir jābūt Nešvilā, bet es braukšu ātrāk, lai trenētos tur, jo Latvijā, tieši kad OHL sezona sākas, grūti atrast kaut kādus ledus treniņus, tapēc jālido tur un jātrenējas.”

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.