Hokeja skola “Rīga” ir profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāde, kas pirmajā vietā noliek jauniešu attīstību. Intervijā ar hokejablogs.lv HS “Rīga” galvenais treneris Oļegs Sorokins pastāstīja par plāniem jaunajai sezonai gan jauniešu, gan virslīgas komandām.
Iepriekšējā sezonā HS “Rīga” ierindojās Optibet Hokeja līgas pieciniekā ar 33 punktiem 32 spēlēs. Kopā tika iegūtas 10 uzvaras pamatlaikā. Galvenais treneris norāda, ka gaidāmās sezonas mērķis ir nepadoties. “Cīņa notiek par uzvaru katrā spēlē, mēģināsim izrādīt pretestību tiem lielajiem klubiem un mēģināsim tikt, protams, arī play-off.”
Sorokins norāda, ka komandas sastāvs ir mainījies, tomēr daudzi hokejisti nolēmuši palikt HS “Rīga” sastāvā. Tā pat komandai pievienojušie hokeja skolas jaunākās atvases, kuras sasniegušas 17 gadu vecumu. “ Šogad jāsaka laikam ir pirmā reize, kad ļoti daudz puiši paliks sastāvā un vēlējās paturpināt spēlēt hokeja skolā “Rīga”, mēs arī to atbalstījām.”
Galvenais treneris atzīst, ka gatavošanās jaunajai sezonai sākas, tad, kad iepriekšējā sezona ir beigusies. “Sen jau viss notiek. Bija pāris nedēļas atpūta jūnijā un tad jau bija individuālais uzdevums, pēc tam arī kopā. Jūlijā sākam komandas gatavošanos.”
HS “Rīga” lielāko daļu budžeta saņem no Rīgas domas un skolas audzēkņu vecākiem. “Rīgas dome mums palīdz gan ar ledu, gan ar treneru nodrošināšanu, gan ar transportu.”
Lieli plāni HS “Rīga” ir arī priekš jaunākajām komandām. Sorokins norāda, ka U18 izlase piedalīsies Somijas čempionātā, kas nozīmē, ka daļa virslīgas puiši un arī junioru attīstības līgas puiši kopīgiem spēkiem cīnīsies U18 Somijas līgā.