Indrašis un Daugaviņš šosezon iekaro Vācijas augstāko hokeja līgu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vācijas augstākajā hokeja līgā spēlē vieni no zināmākajiem latviešu hokejistiem – Miks Indrašis un Kaspars Daugaviņš. Abi uzbrucēji iepriekšējā sezonā startēja citu valstu komandu sastāvā, tomēr šogad abi spēlē dažādās Vācijas komandās.

Miks Indrašis iepriekšējo sezonu uzsāka Krievijas komandā Podoļskas “Vitjaz”, bet pēc abpusējas vienošanās lauza līgumu. Pēcāk latviešu hokejists parakstīja līgumu ar Vladivostokas “Admiral”. Uzbrucējs sezonu noslēdza Šveices komandā “Biel-Bienne” un paspēja piedalīties arī Pekinas olimpiskajās spēlēs. Rokas trauma uzbrucējam liedza startu pasaules čempionātā.

Pagājušā gada jūnija beigās Maskavas klubs “Spartak” paziņoja, ka Indrašis šo sezonu aizvadīs tieši šīs komandas sastāvā. Uzbrucējs šo paziņojumu nekomentēja, tomēr raidījumā “Hokeja anatomija ar Jēkabu Rēdlihu” izskaidroja notiekošo situāciju. Latviešu hokejists par notiekošo sniedza šādu komentāru: “Es nosodu Krievijas karu Ukrainā! Agresora valstī nespēlēšu! Esmu Latvijas patriots un savu attieksmi pret savu valsti vienmēr esmu paudis laukumā, velkot izlases kreklu deviņos pasaules čempionātos pēc kārtas,” pavēstīja Indrašis.

Miks Indrašis pret bijušo komandas biedru Rīgas “Dinamo” komandā Morganu Elisu. Foto: schwenninger-wildwings.de

Šobrīd Miks Indrašis savu karjeru turpina Vācijas augstākās hokeja līgas komandā Šveningenes “Wild Wings”. Savainojuma dēļ hokejistam nācās izlaist dažas spēles, tomēr latviešu uzbrucējs līdz šim 43 mačos ir nopelnījis 25 (7+18) punktus.  

Kaspars Daugaviņš savu iepriekšējo sezonu aizvadīja Šveices augstākās hokeja līgas klubā “Bern”. Sezonas laikā hokejists ierindojās ceturtajā vietā komandas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, ar desmit vārtiem un 15 rezultatīvām piespēlēm 34 spēlēs. Iepriekšējā intervijā ar hokejablogs.lv Daugaviņš norādīja, ka tieši Šveices komandā ir visgrūtāk spēlēt, jo meisterības līmenis ir daudz augstāks. “No visām līgām visgrūtāk man liekas ir spēlēt Šveicē, jo, pirmkārt, tie ātrumi, protams, ir nežēlīgi un tas hokejs tāds agresīvs.” 

Šogad uzbrucējs spēlē Izerlonas “Roosters” komandā, kurā līdz šim sakrājis 38 (17+21) punktus 46 spēlēs. Daugaviņš pēdējā spēlē uzvarēja četros no četriem iemetieniem un arī nopelnīja negatīvu lietderības koeficentu -1.

Daugaviņš iepriekš ir piedalījies desmit pasaules čempionātos un lielu intrigu rada tas, vai latviešu hokejists arī šogad plāno spēlēt ar sarkanbaltsarkano kreklu. Lai gan uzbrucējs pēc Pekinas olimpiskajām spēlēm paziņoja, ka noslēdz savu karjeru Latvijas izlasē, tomēr lēmums nav galējs. Daugaviņš saka, ka galējo lēmumu pieņems pēc sezonas beigām. “Man nav tā, ka esmu pateicis, ka nākšu [izlasē], un nav arī tā, ka es pateicu pilnīgi nē. Tas viss būs jāskatās, kā beigsies sezona, vai nebūs kādas traumas. Skatīsimies, sezona beigsies, un tad sēdīsimies, runāsim.”

Kaspars Daugaviņš par Vācijas līgu: Brīžiem liekas, ka hokejisti vienkārši tupi skrien pa laukumu un met ripu zonā

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.