Vai Teodors Bļugers pametīs Pitsburgas „Penguins”?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nacionālās hokeja līgas komanda Pitsburgas „Penguins” šobrīd atrodas uz pakusuša ledus gabala. Zaudētas pēdējās piecas spēles, kas šobrīd dod devīto vietu Austrumu konferencē. Sezona tuvojas puses atzīmei, līdz ar to sāk raisīties domas par izslēgšanas spēlēm, bet iesākumā par maiņas darījumiem.

Ziemas klasikā „Penguins” izlaida neizšķirtu no rokām vien divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām. Spēle bija līdzīga pret līgas labāko komandu Bostonas „Bruins”, kura praktiski visās pozīcijās ir apskaužami spēcīga. Sezonas sākumā Pitsburgai spēle mazākumā sagādāja galvassāpes, bet 15. novembrī kā tāds aspirīns sastāvā atgriezās Teodors Bļugers. Kopš novembra vidus „Penguins” ir pārliecinoši labākā vienība mazākumā visā līgā. No 68 iespējām pretinieki izmantojuši tikai sešas, tas viss pateicoties Bļugeram.

Taču Pitsburgai nepieciešami papildinājumi uzbrukuma līnijā, saistībā ar spēlētājiem, kas spēj gūt punktus. Ziemeļamerikas medija dailyfaceoff.com apskatnieks Frenks Seravelli pieļauj iespēju, ka latviešu uzbrucējs Bļugers varētu būt viens no maiņas darījumu mērķiem. Tieši pēc mēneša NHL aizvērsies maiņas darījumu logs un līgas komandas būtu ieinteresētas latvieša pakalpojumos.

Komandas ģenerālmenedžeris Rons Hekstals labprātāk atbrīvotos no 3,2 miljonus pelnošā somu uzbrucēja Kasperi Kapanena, kurš šobrīd iespēlēts ceturtajā virknējumā. Vēl viens spēlētājs, kuru labāk Hekstals redzētu ejam nevis nākam ir Braiens Dumolins – līguma vērtība ir četri miljoni, taču gūto vārtu ailē aizsargam rādās nulle.

Kāpēc Bļugers būtu simpātisks darījumam? Latvietis pelna vien 2,2 miljonus, taču uzbrucēja tirgus vērtība ir augstāka. Ja Bļugers būtu diriģents un mazākums būtu koru pilna Mežaparka estrāde, tad viņš uz podesta būtu visu Dziesmusvētku noslēguma koncertu. Pitsburga ir 2,6 miljonu attālumā no algu griestu sasniegšanas, lai atbrīvotu vietu jauniem papildspēkiem, Bļugers būtu viens no vilinošākajiem spēlētājiem citām komandām. Vēl jo vairāk, šosezon centra uzbrucējam noslēdzas līgums. Pieņemu, ka nākamais būs vismaz divas reizes lielāks, bet Pitsburga pie pašreizējiem apstākļiem to nespētu sniegt.

Salīdzinājumā ar aizvadīto sezonu Bļugeram samazināsies vidējais spēles laiks par teju trīs minūtēm. Taču spēles kvalitāte nav mazinājusies. Atbrīvošanās no uzbrucēja Pitsburgai būtu sekmīgs īstermiņa risinājums, lai izžmiegtu pēdējo sulu no sastāva un cīnītos par Stenlija kausu. Tomēr tas būtu diezgan muļķīgi teikt paldies vienam no labākajiem līgas aizsardzības tipa spēlētājiem.

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.