Viesturs Zariņš: Sportam ir vienojoša nozīme – uzvilkt kreklu, aiziet uz spēli, iedzert alu, atbalstīt savējo

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Līdz šim nebijusi saruna ar Latvijas Hokeja federācijas pārstāvi Kanādā un ASV Viesturu Zariņu. Intervijā tika apspriesti uzdevumi no federācijas, klubu un spēlētāju uzrunāšana Ziemeļamerikā, gandrīz kā krustvecāka loma pāri okeānam spēlējošiem latviešiem. Viesturs arī dalās atmiņās par Kaspara Daugaviņa un Artūra Kuldas savstarpējo kautiņu Kanādā un kādas bija viņu attiecības pēc dūru izvicināšanas, kā arī pastāsta par savu pieredzi hokejā.

“Mēs cenšamies atbalstīt savus puišus. Viņi kā sprīdīši dodas pasaulē meklēt savu laimu, kā nu kuram izdodas. Viņi ir Latvijas vēstneši un mēs viņus sagaidām un priecājamies, ka viņi šeit ir,” stāsta Viesturs par latviešu spēlētājiem Ziemeļamerikā.

Par NHL spēlētājiem Pasaules čempionātā un komunikāciju ar klubiem Viesturs turpina: “Pirmajā vietā visiem ir savs klubs. Komunikācija ar NHL klubiem ir pavisam vienkārša – e-pasts, īsziņas, Messenger. Junioru klubiem nav tiesības nelaist spēlētājus uz Pasaules čempionātu, taču viņiem ir netieši veidi, kas liek spēlētājam pārdomāt – doties vai nē.”

Par sajūtām, redzot Latvijas izlasē spēlētājus, kurus Zariņš iepazinis ASV un Kanādā: “Es domāju, ka vistuvākās attiecības bija pirms 10 – 13 gadiem, kad šeit Toronto tuvumā spēlēja vairāki Latvieši. Pirmo gadu bija Kaspars Daugaviņš, Krišs Grundmanis, Artūrs Kulda. Nākamajā gadā pievienojās arī Andris Džeriņš. Pēc spēles devāmies iedzert kādreiz alu vai kaut ko uzkost. Vai es aizbraucu viņus sagaidīt lidostā un vest uz klubu, vai tieši aizvest uz lidostu. Citreiz uz spēlēm atnesu pīrāgus. Kā nu kuru reizi – es jau neesmu vienīgais, kas to dara”

“Mēs jau cenšamies ārzemēs atbalstīt mūsējos. Mēs esam tik maz pasaulē, ka mūsu puišus ir jāatbalsta. Viņi ir vēstneši, viņi nes Latvijas vārdu pasaulē. Tur kur viņi ir spēlējuši – Latviju zina. Viņiem varbūt kādreiz ir jāprasa kompensācija no Latvija Ārlietu ministrijas par to darbu, kuru viņi ir veikuši,” izsakās Viesturs par latviešu hokejistu paveikto.

Par latviešu spēlētājiem ASV un Kanādā un viņu ierašanos uz čempionātu Viesturs Piebilda: “Es par visiem nezinu, bet, man liekas, ka uz Pasaules Čempionātu būs trīs vai četri latvieši.”

Vairāk par viena hokejista ķibeli Olimpiskajās spēlēs Vankūverā, kā arī Kaspara Daugaviņa un Artūra Kulda kautiņu un citiem tematiem skaties intervijā.

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.