Hārtlijs: Priekšā ir vairāki grūti lēmumi uzbrucēju pozīcijās

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Latvijas Hokeja federācija rīkoja preses konferenci, kurā piedalījās Latvijas Hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis, LHF ģenerālsekretārs Viesturs Koziols un Latvijas valstvienības galvenais treneris Bobs Hārtlijs. Preses konference tika veltīta Latvijas izlases gatavošanās posmam un startam Pasaules čempionātam hokejā.

Preses konferences sākumā Aigars Kalvītis pavēstīja: “Šis ir vēsturisks notikums, jo pēc ilgiem gadiem čempionāts atkal notiek Latvijā un izlase spēlēs apstākļos, kurus ietekmē Covid-19 pandēmija. Jau no marta vidus slidojam, bet no piektā aprīļa ir divi sastāvi kuri aktīvi trenējās. Treniņnometnes norisinās sekmīgi, mēs neesam sastapušies ar nopietnām epidemoloģiskām vai sportiskām problēmām. Jāsaka arī sagatavošanās laiks ir netipiski garš – no piektā aprīļa, līdz 21. maijam – vairāk kā sešas nedēļas.”

Bobs Hārtlijs sarunā atklāja: “Vienmēr ir liels prieks atgriezties šeit Latvijā kopā ar komandu. Mēs šobrīd esam aizvadījuši vairākas labas treniņu dienas. Šobrīd ar nepacietību gaidām pārbaudes spēles pret Šveici. Spēlētāju izvērtēšanas process turpinās. Šobrīd priekšā ir vairāki grūti lēmumi. Īpaši uzbrucēju pozīcijās. Būs liela konkurence. Mums ir daudz spēlētāju vienā laivā. Izmēģinām dažādas situācijas, izmēģināsim dažādus sastāvus spēlēs pret Šveici. Man patīk tas, ko es redzu tieši tagad. Mēs gatavojamies padarīt Latvijas līdzjutējus ļoti lepnus, neskatoties uz to, ka, diemžēl, arēnā nebūs līdzjutēju. ”

“Pirmajā spēlē Miks Indrašis spēlēs centra pozīcijā Tedija Bļugera prombūtnes dēļ,” turpināja Hārtlijs. “Man jāaplūko vairākas iespējas, acīmredzot, mēs spēlējam, lai uzvarētu. Šobrīd mēs saprotam savu situāciju. Tāpat, kā es teicu iepriekš, spēlētāju izvērtēšanas process joprojām turpinās. Gatavojamies izmēģināt dažādus centrus, kuri ir dabiski centrālās pozīcijas spēlētāji. Dažas maiņas nesīs mums enerģiju, dažas rādīs labu hokeju, tajā pašā laikā mums ir jāsastāda dažas maiņas, kuras var radīt labu sniegumu uzbrukumā un aizsardzībā,” par valstvienības sastāvu izsakās Hārtlijs.

Latvijas izlases galvenais treneris, atbildot uz žunālista jautājumu par Bļugera vietu izlasē, teica:  “Vēl skaidrības līdz galam nav. Jāskatā kā Pitsburgai veiksies izslēgšanas spēlēs un zaudējuma gadījumā būs jārēķina dienu skaits, jo ierodoties uz čempionātu ir jāievēro piecu dienu pašizolācija. Galvenais izlases mērķis ir likt skatītājiem lepoties, tomēr jātiek ir ceturdaļfinālā – tad ir pa vienai spēlei. 60 minūtes smaga darba.”

Viesturs Koziols par dzīvi burbulī preses konferencē izsakās šādi: “No 16. maija mūsu komanda dzīvos viesnīcā – slēgtā vidē. Hokejisti varēs pārvietoties viesnīca – arēna – viesnīca – treniņa halle. Neesmu sastapis nevienu spēlētāju kurš būtu čīkstējis vai iebildis, vai jautājis vai varēs aiziet uz Mcdonalds pēc pīrādziņiem. Visi saprot noteikumus un visi saprot to attieksmi, kāpēc mēs esam kopā un ko mēs gribam sasniegt.”

Latvijas hokeja izlase piektdien un sestdien “Arēnā Rīga” un Olimpiskajā sporta centrā aizvadīs pēdējās pārbaudes spēles pirms pasaules čempionāta, divreiz cīnoties ar Šveices valstsvienību.

Pasaules Čempionāts hokejā 2021. gadā norisināsies Latvijas galvaspilsētā Rīgā no 21. maija līdz 6. jūnijam.

2022. gadā turnīru plānots uzņemt Somijā (Helsinki un Tampere), 2023. gadā – Krievijā (Sanktpēterburga), 2024. gadā Čehijā (Prāga un Ostrava), bet 2025. gadā – Zviedrija un Dānija.

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.