Latvieši atkal izcīna Gagarina kausu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Latvijas hokeja izlases treneris Bobs Hārtlijs ar otro piegājienu izcīna Gagarina kausu. Lielākais nopelns ir tieši Omskas “Avangard” hokejistiem, kuri finālsērijas noslēgumā bija nobloķējuši uz pusi vairāk metienu nekā pretinieki. Jau piekto reizi latviešu pārstāvēta komanda izcīnījusi Gagarina kausu. 

Jāuzteic latviešu speciālisti, kuri darbojās aizskatuvē, lai Gagarina kauss spīdētu spoži “Avangard” rokās. Divi video treneri, kuru darbs iepatikās Hārtlijam, strādājot Latvijas izlasē – Pēteris Groms un Aldis Āboliņš. Abi speciālisti ielika stabilus pamatus kausam īpaši izslēgšanas spēļu otrajā mačā. Hārtlijs pieprasīja trenera izaicinājumu un divi ielaistie vārtu guvumi pret Jekaterinburgas “Avtomobilist” tika anulēti. Par to pelnīti abi latvieši šajā spēlē tika atzīti par galvenajiem varoņiem.

Starp citu, aizmirsām pieminēt vēl vienu Latvijā dzimušu un augušu tautieti Igors Jeronko. Viņš bija ilggadējs žurnālists, kurš regulāri Rīgas “Dinamo” pēcspēles preses konferencēs treneriem uzdeva jautājumus. Savulaik studējis datortehnoloģijas Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), pirms trim gadiem viņu apbalvoja ar labākā KHL žurnālista balvu. Šī viņam bija debijas sezona ģenerālmenedžera Alekseja Volkova asistenta amatā. 

Līdz šim četras reizes Gagarina kausu izcīnījušas latviešu pārstāvētas komandas: 

  • 2011/12. OHK “Dinamo” – Oļegs Znaroks, Harijs Vītoliņš un Juris Ždanovs.
  • 2012/13. OHK “Dinamo” – Oļegs Znaroks, Harijs Vītoliņš, Juris Ždanovs un Aleksandrs Šiškovičs.
  • 2016/17. Sanktpēterburgas SKA – Oļegs Znaroks, Harijs Vītoliņš un Juris Ždanovs.
  • 2018/19. Maskavas CSKA – Sergejs Naumovs.

Jāuzteic arī tandēms – Bobs Hārtlijs un Žaks Klutjē, kuri kopā strādā jau 23 gadus un ir izcīnījuši trīs kausus trīs dažādās līgas. Stenlija kausu ar Kolorado “Avalanche” 2001. gadā, 11 gadus vēlāk ar Ronalda Ķēniņa pārstāvēto Cīrihes “Lions” Šveices čempiontituls, bet šogad Gagarina kauss ar latviešu līdzdalību. 

Hārtlijs ir izcīnījis kausus praktiski visos hokeja līmeņos:
– 1990. un 1991. gadā Kanādas Centrālā hokeja līga
– 1993. gads Kvebekas Junioru hokeja līga
– 1997. gads Amerikas hokeja līga
– 2001. gads Nacionālā hokeja līga
– 2012. gads Šveices hokeja līga
– 2021. gads Kontinentālā hokeja līga

Gandarīti ar panākumu tagad Hārtlija tandēms un latviešu video speciālisti tiek gaidīti Latvijā. Sezonas gardākais kumoss vietējiem līdzjutējiem gan būs pasaules čempionāts hokejā.  

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.