Renārs Krastenbergs: Neieguvu “Dinamo” treneru uzticību un kaut kur arī pats esmu vainīgs

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Latviešu uzbrucējs Renārs Krastenbergs hokejablogs.lv pastāstīja par pirmajiem vārtiem izlases rindās, sapņiem Ziemeļamerikā un nenoturēšanos Rīgas “Dinamo” sastāvā. Šo sezonu Krastenbergs uzsāka KHL, bet aizvadīja tikai sešas spēles. Tālāk sezonas ceļš veda caur Latvijas Virslīgas komandu HK “Mogo” un noslēdzās Austrijā komandā “Villacher SV”.

– Šī tev nav pirmā reize izlases kandidātu nometnē. Kādas bija sajūtas gūt vārtus izlases sastāvā pret Slovākiju?

– Protams, sajūtas bija labas, kas bija interesanti – tas viss notika negaidīti. Es jau kādam šo esmu teicis, bet braucot spēlēt ar izlasi, nekad nebiju iedomājies – man vēl nav pirmie vārti un šoreiz to varētu izdarīt. Iemetu un jā, forši, pirmais gols. Protams sajūtas patīkamas, īpaši, jo izdevās uzvarēt spēli.

– Kuri ir tie spēlētāji, kurus skatījies bērnībā un tagad ar viņiem sēdi vienā ģērbtuvē? 

– Visi vecākie spēlētāji. Kaspars Daugaviņš, Miķelis Rēdlihs, Lauris Dārziņš, Oskars Bārtulis – tie ir pirmie, kas krīt atmiņā. Viņi bija tie, kurus ievēroju, skatoties spēles. Atceros kā Lauris iemeta vārtus pret Kanādu Olimpiskajā spēlēs Sočos. 

– Vai viņi arī Tev kaut ko pamāca?

– Jā, Daugaviņš Slovākijā man pastāstīja pāris lietas. Bet tā speciāli nenāk klāt, drīzāk par spēles situācijām un treniņos par niansēm. 

– Sezonu sāki Rīgas Dinamo bet ilgi komandā nenoturējies, kas tomēr neizdevās līdz galam – pierast KHL līmenim vai iegūt uzticību no trenera?

– Drošvien ka nedabūju uzticību. Varbūt kaut kur mana vaina, vai kaut kas nenostrādāja manā pusē. Pašam arī neaizgāja spēle un uzticība neparādijās – tā tas notiek šajā sportā.

– Pēc Dinamo uzkavējies vietējā čempionātā. Dzirdēts, ka Šremps gana daudz iesaistījies, lai palīdzētu jaunajiem spēlētājiem – tā bija? 

– Jā, ar Šrempu mēs izveidojām labas attiecības. Tajā laikā kamēr biju tur, sazvanījāmies, satikāmies un runājām par hokeju. Skatījāmies video un viņš man palīdzēja ļoti daudz gan mentāli, gan hokeja ziņā. Viņš bija ļoti iesaistīts tajā procesā.

– Kāpēc neuzkavējies ilgāk Mogo?

– Parādījās iespēja braukt prom un tāds bija mērķis. Spēlēt, palikt formā un kad parādītos pirmā iespēja braukt prom – tā arī notika.

– Ar kā palīdzību nonāci Austrijā?

– Strādājām ar dažādiem aģentiem. Aģents sarunāja un komanda mani gribēja tur redzēt, tāpēc arī biju tur.

– Kāds Austrijā ir līmenis salīdzinājumā ar ECHL?

– Līmenis ir labs. Daudz labu ziemeļamerikāņu un eiropiešu spēlētāju. Hokejs tur ir vairāk vērsts uz uzbrukumu. Arī fiziskajā ziņā tas ir Ziemeļamerikas stilā. Spēlēt drīzāk ir līdzīgi Ziemeļamerikai, jo daudzi treneri un importi ir no tā gala.

– Vai ir panākta vienošamās ar klubu arī nākamajā sezonā?

– Tagad norisinās sarunas. Viņi grib mani redzēt atpakaļ, tad jau redzēsim, kas notiks.

– Skaties atpakaļ Ziemeļamerikas virzienā?

– Jā, protams. Sapnis paliek tas pats. Gribās aizbraukt atpakaļ vēlreiz pamēģināt un izcīnīt tur savu vietu. Tagad plāns ir attīstīties šeit un, cerams, kādreiz sanāks aizbraukt.

Krastenbergs Austrijas līgā 12 spēlēs nopelnīja deviņus (4+5) punktus. Šobrīd viņš ir Latvijas hokeja izlases kandidāts gaidāmajā Pasaules čempionātā, kas norisināsies Rīgā no 21. maija līdz 6. jūnijam.

 

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.