Gustavs Dāvis Grigals: Sezonas laikā bija iespēja pievienoties Latvijas čempionātam

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Latviešu vārtsargs Gustavs Dāvis Grigals jau trešo gadu bāzējās Aļaskas Universitātē Fērbenksā, šajā sezonā prioritāte bija mācības, jo pandēmijas dēļ hokejs tika atcelts, tāpēc statistikas ailē spēļu vietā šosezon rādās nulle. Intervijā hokejablogs.lv vārtsargs stāstīja, kāpēc neatgriezās Latvijā sezonas sākumā, kāda konkurence ir vārtsargiem izlasē.

– Trešais gads koledžā “tukšais”, kāpēc šosezon neesi aizvadījis nevienu spēli?

– Sakarā ar Covid-19 pandēmiju skola decembra vidū norāva stop krānu un pateica, ka sakarā ar ceļošanas ierobežojumiem, nevarēsim piedalīties čempionātā. Universitāte prezentēja ideju par burbuļa veidošanu Mičiganā – viņi to noraidīja. Skolas lēmuma dēļ neaizvadījām nevienu spēli. Sākotnēji visi sabraucām Aļaskā augustā un trenējāmies visu sezonu, bet tā nopietni trenējāmies līdz decembra vidum, kad arī gatavojāmies sezonai. Kad paziņoja par komandas nepiedalīšanos čempionātā, trenēties turpinājām sešas reizes nedēļā. Taču treniņi vairs nebija spēļu režīmā, bet vairāk mēģinājām uzturēt sevi formā un strādāt pie personīgajām niansēm.

Gustavs Dāvis Grigals šajā pavasarī sargāja pieaugušās izlases vārtus pārbaudes spēlē pret Latvijas U18 izlasi.

– Ko tu mācies Aļaskas Universitātē?

– Mācos biznesu un biznesa vadību ar ievadzinībām sporta menedžmentā un finanšu jomā.

– Komandas biedrs Roberts Kaļkis atbrauca uz Latviju un spēlēja HK “Zemgale/LLU”. Vai tev arī bija piedāvājumi un opcija spēlēt Latvijas čempionātā?

– Sākotnēji nāca piedāvājums no Oļega Sorokina spēlēt HS “Rīga”, kad viņiem jaunajiem spēlētājiem liedza spēlēt. Otrais piedāvājums bija pievienoties HK “Olimp/Venta 2002”. Viņi sazinājās ar mani pirms maiņas termiņa beigām, bet nepiekritu šiem piedāvājumiem, jo redzēju citas iespējas – palikt un trenēties šeit nevis braukt mājās.

– Latvijā vārtsargu konkurence uz vietu izlasē ir milzīga. Vai izlasē jūtama konkurence par vietu vārtos?

– Konkurence ir liela. Jebkurā virzienā kur skaties – Ziemeļamerika, Eiropa, Krievija. Visur ir latviešu vārtsargi un viņi ir labi. Piemēram, ja netiek vārtsargi no Ziemeļamerikas, tad mums Eiropā arī ir vārtsargi. Katru gadu gribās tikt, bet vienmēr ir kāds priekšā, kuru es mēģinu izkost. Ar lielo konkurenci aug arī kopējais vārtsargu līmenis Latvijā.

– Ir kādas nianses, ko tev pamāca Kalniņš vai Punennovs? 

– Jā, mazliet palīdz. Pārrunājam mazās nianses, kā kurš uz ko skatās. Kalniņa gadījumā pajautāju, kam viņi pievēršs uzmanību Helsinku “Jokerit”, Punnenova gadījumā – Šveicē.

– Kādi plāni nākamajai sezonai un uz priekšu? NCAA notiks spēles?

– Pagaidām, pēc jaunā grafika, spēles notiks. Plāni ir braukt atpakaļ uz pēdējo gadu un galvenais pabeigt skolu, kā arī nospēlēt labi sezonu, lai varu kādam iekrist acīs un aizķerties profesionālā līmenī. Nākotnē augstākie mērķi ir NHL, bet sākumā varētu tikt pie kāda līguma AHL un tad soli pa solim tikt uz augšu.

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.