Latvijas izlases jaunajai maiņai iespēja pārliecināt

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Starptautiskā pārtraukuma logā Latvijas hokeja izlase dosies uz Dānijas pilsētu Esbjergu, kur galvenais treneris Harijs Vītoliņš pārbaudīs valstsvienības tuvākās rezerves. Savukārt studentu izlase dosies uz Tallinu, U20 izlase spēlēs Jelgavā un U18 valstsvienības hokejisti trenēsies Rīgā. 

Tikai viena no četrām nosauktajām izlasēm neaizvadīs pārbaudes turnīru, jo U18 hokejisti decembra vidū (11. – 18.) dosies uz Somiju, kur piedalīsies prestižā sešu izlašu sabraukumā. Protams, ka lielākā uzmanība būs vērsta Harija Vītoliņa vadītajai Latvijas pieaugušo izlasei, gatavojoties Olimpiskajām spēlēm Pekinā. 

Pēdējā iespēja jaunajiem

Kamēr Latvijas izlase no 11. līdz 13. novembrim spēlēs Dānijā, paralēli Vācijā norisināsies viens no pretižākajiem Eiropas hokeja turnīriem “Deutschland Cup”, kur pagājušajā gadā Latvija izcīnīja kausu. Tiesa gan šogad pēc pērnā gada izlīdzēšanas ar savu līdzdalību Latvijas izlase uz turnīru nav uzaicināta. Neskaito mājiniekus dāņus, Latvijas hokejistiem pārbaudes turnīrā pretī stāsies Norvēģijas valstsvienība.  

Kā preses konferencē norādīja Vītoliņš, tad šis turnīrs domāts jaunajiem hokejistiem, lai sevi pierādītu un izjustu starptautiskās spēles pieredzi. Amizanti, ka tieši iepriekšējais izlases treneris Bobs Hārtlijs akcentēja jauno spēlētāju iesaisti valstsvienībā. Kanādietim tas neizdevās, savukārt Vītoliņš jau ķēries pie Latvijas jaunatnes hokeja sistēmas pilnveidošanas, ja decembra vidū treneris vēl nestrādās klubā, tad palīdzēs gatavoties arī Latvijas U20 izlasei. Taču šobrīd fokuss ir pašreizējam turnīram, lai pēc tā būtu lielāka skaidrība, vai pēc pirmā numura Elvja Merzļikina otrā un trešā izvēle būs Ivars Punnenovs un Jānis Kalniņš. Tāpat aktuāla ir centra pozīcija, pirmajās trīs maiņās ir skaidrība 1. Teodors Bļugers, 2. Zemgus Girgensons, 3. Rodrigo Ābols, bet ceturtajā maiņā iespējams varētu ielēkt kāds jaunais kadrs – Deniss Smirnovs, Daniels Bērziņš vai Oskars Batņa, kurš jau piedalījies divos pasaules čempionātos.    

Latvijas izlasē ir seši hokejisti no Šveices. Viens no tiem ir centra uzbrucējs Deniss Smirnovs. Foto: LHF

Pretiniekos arī jaunas komandas

Pirmo spēli Latvijas hokeja izlase aizvadīs ceturtdien, spēkojoties ar Norvēģijas hokejistiem. Komandas lielāko daļu norvēģi veido no vietējā čempionāta, kopā tie būs 17 spēlētāji no kuriem 13 būs pirmā pieredze pieaugušo izlasē. Vecākais spēlētājs būs 29 gadus vecais vārtsargs Lars Voldens, kurš pārstāvējis izlasi piecos pasaules čempionātos, kopā aizvadot septiņas spēles. Komandas vidējais vecums ir 23,17 gadi, kamēr Latvijas valstsvienībā – 21,96. 

Komandas debitants Markus Vikingstads izlasē būs no Vācijas augstākās hokeja līgas. 22 gadus vecais uzbrucējs DEL līgā šajā sezona 20 spēlēs atzīmējies ar sešiem (2+4) punktiem. Uzbrukuma līniju norvēģiem pastiprinās vēl divi jauni talanti. 20 gadus vecais Kenats Gulbrandsens šobrīd ir Norvēģijas čempionāta jaunākais rezultatīvākais spēlētājs 18 mačos spēlētājs guvis desmit vārtus un atdevis 11 piespēles. Tāpat debiju izlasē piedzīvos bijušais Jāņa Jaka komandas biedrs NCAA Tobias Fladebijs, kurš ikdienā pārstāv Zviedrijas pēc spēka 2. līgu, viņam 12 spēlēs 11 (6+5) punkti. 

Tikmēr mājiniekiem dāņiem ir pieredzējušākais sastāvs turnīrā, vidējais vecums 24,4 gadi un pieaugušo izlasē debitējuši nav tikai pieci spēlētāji. Līdzīgi kā Norvēģijas izlasei arī mājiniekiem sastāvs veidojas no vietējā čempionāta spēlētājiem, taču ir arī no Zviedrijas, Somijas un Vācijas čempionātiem. Tieši trīs spēlētāji ir no DEL līgas kluba Fištaunas “Pinguins”. 

Aizsardzības līnija Dānijas izlasē vīsies ar pieredzes un jaunības spēkiem. Komandas pieredzējušākais spēlētājs būs 30 gadus vecais “Pinguins” komandas otrs rezultatīvākais aizsargs Filips Brugisers – 9 spēlēs 8 (2+6) punkti. Tikmēr jaunību ienesīs 22 gadus vecais divus pasaules čempionātus aizvadījušais Olivers Larsens, latvieša Oskara Batņas pārstāvētajā “Jukurit” aizsargs šosezon 11 spēlēs guvis 6 (1+5) punktus. 

Visi nebrauks

Šobrīd izlasē ir 26 hokejisti no kuriem puse jau ir piedalījusies kādā no pārbaudes spēlēm vai pasaules čempionātiem pieaugušo izlasē. Tiesa gan trim kandidātiem no pašreizējā sastāva būs jāpaliek mājās, jo uz Dāniju brauks 23 spēlētāji. Abas pārbaudes spēles būs skatāmas LTV7 kanālā.

Ceturtdien (11.11). Norvēģijas izlase 20.00
Piektdien (12.11). Dānijas izlase 20.00

Latvijas izlases maiņas (sportacentrs.com): 

Aizsargi
:
Ņikita Mateiko – Kārlis Čukste,
Sandis Smons – Nauris Sējējs,
Roberts Mamčics – Patriks Ozols,
Ernests Ošenieks – Miks Tumānovs.

Uzbrucēji:
Renārs Krastenbergs – Deniss Smirnovs – Toms Andersons,
Emīls Ģēģeris – Oskars Batņa – Frenks Razgals,
Filips Buncis – Daniels Bērziņš – Rihards Melnalksnis,
Nils Sējējs – Jānis Švanenbergs – Rūdolfs Polcs, Patriks Zabusovs.

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.