Rihards Marenis: Gribēju iebortēt Dacjuku, bet paliku aiz muguras

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Otro sezonu Zviedrijā aizvada viens no Latvijas hokeja enerģiskākajiem spēlētājiem Rihards Marenis. Pēc divām sezonām Rīgas “Dinamo” sastāvā Pēteris Skudra neredzēju vietu komandā jaunajam uzbrucējam, tāpēc latvietis devās uz Zviedrijas medību laukiem, kur ne tikai spēlē, bet arī strādāja urbšanas uzņēmumā. 

“Pēteris Skudra mani negribēja atpakaļ. Man bija tikai viena saruna, jo pats viņam baigi nezvanīju,” par neturpināšanu spēlēt “Dinamo” sastāvā sacīja Rihards Marenis. “Varbūt par ilgu cerēju, ka man uzzvanīs. Tikko ar viņu [Skudru] parakstīja līgumu es uzzvanīju, komanda arī uz Liepājas nometni nebrauca, jo ar viņu vēlu vienojās. Skudra toreiz teica, ka viņam patīk mana atdeve, var redzēt, ka strādīgs džeks, bet vajag vairāk kvalitāti.”

Marenis Rīgas klubam pievienojās pēc deviņu gadu spēlēšanas Ziemeļamerikā. 2018./19. gada sezonu uzbrucējs sāka HK “Mogo” komandā un pēc septiņiem mačiem tika pie līguma “Dinamo” rindās. Spēlēšana Rīgā palīdzēja Marenim tikt pamanītam Latvijas izlases sakarā. Marenis piedalījās divos pasaules čempionātos un 14 spēlēs guva divus vārtus, viena no viņa lielākajām vērtībām – komandas uzmundrināšana. 

“Hārtlijs bija priecīgs, viņam patika mana riešana. Pēc tam, kad Hārtlijs atbrauca viņš man jautāja: Do you still bark? [Vai tu vēl rej? – tulk.] Es teicu, ka dažreiz un viņš teica, ka vajadzēs, lai tu to dari,” sacīja Marenis. 

“Mans pirmais mazākums pasaules čempionātā – ar Miku Indraši mūs abus izlaida, divas minūtes bija izturētas un divas vēl bija jānotur. Iemetienā bija Ovečkins, Kučerovs, Orlovs, Malkins un Kovaļčuks, kurš bija vārtu priekšā. Man bija tikai viena doma mazākumā: neļaut uzmest Ovečkinam, kā ripa gāja pie viņa es nesos virsū, lai nedotu laiku,” savu pirmo pieredzi pret pasaules līmeņa hokeja zvaigznēm atceras Marenis. 

“Ieraudzīju, ka Dacjuks pret mani iemetienā, tad bija viens mērķis – atņemt viņam ripu. Man galīgi tas neizdevās. Mūs iespieda zonā, viņš bija ar ripu stūrī, gribēju iebortēt, viņš uztaisīja ar plecu māņkustību un es paliku aiz muguras. Beigās mūs iespieda zonā divas minūtes un viņš slidinājās ar ripu. Spēlē vienādos sastāvos uzsitu Kovaļčukam pa ikriem no muguras, viņš pēc svilpes pagriezās un krievu valodā kaut ko pateica, Orlovs uzreiz piebrauca es viņu pagrūdu un ieķēros krāgā.”

Pēc divām sezonām “Dinamo” rindās, kur 69 spēlēs atzīmējās ar deviņiem (5+4) punktiem Marenis atgriezās HK “Mogo” rindās, taču pēc diviem mačiem devās uz Zviedrijas trešo līgu. Dzīve aiz polārā loka, kur īsākā diena ir 18 minūtes, laiku īsināšana garajos izbraucienos un dzīve kā studentam – tā laiku “Kiruna” komandā atminas Marenis. 

“Es darbu sagribēju uz pašām beigām, sapratu, ka četrus mēnešus esmu nolaidis luni un spēlējis tikai Xbox. Pamosties no rīta, paēd brokastis, aizbrauc uz halli paslido viens pats un ripas pamētā, atnāc mājās un spēlē Xbox līdz treniņam. Aizbrauc uz treniņu, tad atbrauc mājās un spēlē Xbox līdz vieniem naktī. Sapratu, ka vajag padarīt ko citu un aizgāju pusotru mēnesi pastrādāju, lai vasarā var uzspēlēt golfu. Strādāju uzņēmumā, kur urba caurums betonā ar dimanta urbi.”

Rihards Marenis pastāstīja par pievienošanos līmeņa augstākai komandai HC “Vita Hasten”, diskvalifikācijas izciešanu, zvanu no Harija Vītoliņa, algas salīdzinājumu un citiem tematiem: 

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.