Korpisalo militārā dienesta dēļ varētu pamest NHL

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Somu vārtsargam Jonasam Korpisalo varētu nākties izlaist NHL spēlēs obligātā militārā dienesta dēļ. 28 gadus vecajam hokejistam bija desmit gadu logs, kurā varēja iziet militārās apmācības mājās Somijā, taču Korpisalo neatrada iespēju un tagad piespiedu kārtā karjerai nāksies ciest. 

Somijā obligāto militāro dienestu jāiziet vecumā no 18 līdz 28 gadiem, atkarībā no veicamajiem pienākumiem, dienu skaits apmācībās ir 165, 255 vai 346. 

“Likumā noteikts, ka visiem vīrišiem tas ir jādara,” medijā theathletic.com citēts somu vārtsargs Korpisalo. “Tā ir noteikts, bet es to atlieku kopš 18 gadu vecuma, jo negribēju izlaist treniņus vasarā. Tagad termiņš tuvojas beigām.”

Kā minēts somu medijos, tad vārtsargs dienesta pienākumus sāks pildīt 2022. gada 11. aprīlī, savukārt Kolumbusas “Blue Jackets” regulārās sezonas noslēgums plānots 29. aprīlī. Korpisalo norādījis, ka viņš neplānos pamest komandu ātrāk pirms sezonas beigām – tas būtu aprīļa beigās. Ja hokejists apmācības uzsāks noteiktajā datumā, tad 165 dienu kurss ilgs piecus ar pusi mēnešus un noslēgtos 23. septembrī, kad NHL sākušās treniņnometnes. 

Jo vecāks tu kļūsti, jo grūtāk ir atrast laiku iziet apmācības. Agrāk somu sportistiem bija iespēja iziet īsāku apmācību posmu, taču pirms pāris gadiem arī atlēti tika likti vienā maisā ar citiem profesiju pārstāvjiem. 

Somu vārtu vīrs nedrīkst izlaist militāro dienestu, jo tieši pēc gada Korpisalo beidzas pases derīguma termiņš un tā netiks atjaunota, ja nebūs izietas apmācības. 

Korpisalo šobrīd ir divas apmācīgu programmas, kurās viņš varēs ņemt dalību. “The Guard Jaeger Regiment” – trenējas militārajās operācijās pilsētvidē, bet “The Kainuu Brigade” apmāca vienības apgrūtinātos apstākļos, piemēram, nelabvēlīgos laikapstākļos vai bīstamā apvidū.

Somu vārtsargs Jonass Korpisalo šosezon aizvadījis viens astoņas spēles, jo trauma un ilgstoša slimība patraucējusi veselīgi iesaistīties mačos. Septiņās sezonās “Blue Jackets” hokejists vārtus sargājis 168 spēlēs un vidēji ielaids 2,95 ripas, atvairījis 90,4% pretinieku metienu. 

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.