NHL

Zviedrija uzstāda NHL rekordu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

No 993 hokejistiem, kuri spēlējuši NHL šajā sezonā, 87 no viņiem (8.8%) bija Zviedrijā dzimuši vai trenējušies. No visas Eiropas, zviedri ir bagātākā nācija, kuras pilsoņi pārstāvējuši labāko hokeja līgu pasaulē.

2015./2016. gada sezonā NHL pierakstījušies 263 eiropieši. 2005./2006. gada sezonā līgu pārstāvēja tāds pats skaits eiropiešu skaits. Visu laiku lielākā Eiropas hokejistu pārstāvniecība bija 2003./2004. gada sezonā, vismaz ar vienu spēli atzīmējās 300 spēlētāji.

Līgas īpatsvaru veido Kanādā dzimušie hokejisti. Šosezon līgu pārstāvēja gandrīz pustūkstotis kanādiešu – 490 –Zviedrijas hokeja izlasekopumā 49.3%, kas ir zemākais Kanādas hokejistu pārstāvniecības procents. Lai arī Kanāda tiek uzskatīta par hokeja lielvalsti, neviena no valsts komandām nespēja kvalificēties NHL izslēgšanas spēlēm. ASV hokejistu īpatsvars ir stipri mazāks – 241 hokejists jeb 24.3%.

Otra lielākā,Eiropas valsts hokejistu pārstāvniecība bija pirms diviem gadiem. Toreiz vismaz vienu spēli aizvadīja 78 zviedri. Spēcīgs konkurents zviedriem ir Krievija. NHL šosezon pārstāvēja 41 krievu hokejists, lielākais spēlētāju skaits kopš 2006./2007. gada sezonas. Čehija un Somija var lepoties ar vienādu skaitu hokejistu – 39. Lielus zaudējumus cietusi Slovākija, kuras pārstāvēto hokejistu skaits turpina samazināties. Bagātīgākā sezona slovākiem bija pirms 11 gadiem, kad NHL pārstāvēja 35 hokejisti, salīdzinājumā ar šā gada 12 spēlētājiem.

Ceturto gadu pēc kārtas ar nemainīgu hokejistu skaitu startē šveicieši – 15 spēlētāji. Citas nācijas arī sniedz savu artavu līgas dažādībā – Vācija (9), Dānija (7), Latvija un Austrija (3), Francija un Norvēģija (2) Baltkrievija, Horvātija, Lietuva un Slovēnija (viens hokejists). Interesanti, ka NHL finālu otro gadu pēc kārtas pārstāv viens Baltijas valstu hokejists. Pagājušajā sezonā latvietis Kristers Gudļevskis un šogad lietuvietis Dainius Zubrus.

Dānijas hokejistu skaits palēnām, bet pacietīgi palielinās NHL. Septiņi hokejisti nav daudz, bet pieņemot, ka Dānija pirms gadiem nelika par sevi runāt hokeja kontekstā, ripas dzenāšanas sistēma valstī ir sakārtota. 2005./2006. gada sezonā NHL spēlēja tikai viens dāņu hokejists. Gadiem ejot un izveidojot sistēmu ir manāms rezultāts. Var tikai piezīmēt, ka 2018. gadā Dānijā norisināsies pasaules čempionāts. Domājams, ka mājinieki liks par sevi runāt.

Kopš līgas pirmsākumiem situācija spēlētāju virtuvē krasi nav mainījusies. Pirmajā NHL sezonā no 162 spēlētājiem 70 bija kanādieši. Amerikāņi ierindojās otrajā vietā ar 44 censoņiem. Zviedriem bija 13 un krieviem 10 pārstāvji. Pārējās Eiropas valstis pāri okeānam sūtīja 47 hokejistus. Somija sniedza astoņus hokejistus, Čehija (6), Šveice (3), Dānija un Vācija (2), Francija, Norvēģija un Slovākija (viens hokejists). Mazās nācijas rada konkurenci lielajiem hokeja gigantiem.

Avots: iihf.com

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.