Skudru nesamīsi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) pilnā sparā rit izslēgšanas spēles. Par Gagarina kausu cīnās divi laukuma spēlētāji atšķirīgās frontēs – Kaspars Daugaviņš (Torpedo), Artūrs Kulda (Jokerit). Nule, kā play-off noslēdzās aizsargam Oskaram Bārtulim (Admiral). Tomēr par sevi vairāk licis runāt treneris ar Latvijas pilsonību – Pēteris Skudra. Karstasinīgs treneris, bieži nespēj valdīt emocijas, viennozīmīgi, izslēgšanas spēlēm radīts speciālists. Trešo sezonu vada Ņižņijnovgorodas “Torpedo” komandu.

Pēteris ir treneris, kurš savu viedokli izteiks skaļi, kas spilgti redzams play-off cīņās. Skudra atzinis, ka sevi jau ilgi uzskata vairāk par krievu nekā eiropieti. Daudziem cilvēkiem atmiņā palikusi, un paliks, 1997. gada pasaules čempionāta spēle Turku. Pirmajā spēle pret ASV, Skudra spēlēja ar savainotu roku, vārtsargs 26 minūšu laikā Latvijas izlases vārtos ielaida trīs vārtus. Pēc tam Skudra atteica intervijas visiem intervētājiem. Vārtsarga karjeru Pēteris uzsāka un noslēdza Krievijā. Mūsu kaimiņzeme speciālistam ir ļoti tuva, “Šeit ir ļoti daudz labu pilsētu, man ir krieviska ģimene, kā arī manai sievai te dzīvo radi,” pirms diviem gadiem vienā no intervijām izteicās Skudra. Manāms, ka treneris ir īstajā vietā, Krievijas hokejs viņam iet pie sirds. Katrs dzīvē atrod sev tīkamāko vietu, Петерис pašreiz radījis savu komforta zonu, tomēr ētikas normas speciālists arī piemirsis.

Ferbruāra sākumā Skudra pagarināja līgumu ar “Torpedo” komandu uz divām sezonām, ar iespēju pagarināt līgumuPēteris Skudra vēl uz vienu sezonu. Savu darbu pie kluba stūres speciālists paveic godam, bet attieksmē treneris nav augstākajā plauktā liekams. Trenera darbs ir vadīt savu komandu, ja spēlētāji iziet no grožiem trenerim jāspēj kumeļi savākt vienkopus. Kučieri ir atšķirīgi, kāds lielāku uzmanību pievērš laikapstākļiem kā saviem kumeļiem. Respektīvi, Skudra velta nekorektu kritiku tiesnešu virzienā.

Hokeja arbitri nav roboti, tie ir cilvēki, kuri arī dažreiz mēdz pieļaut kļūdas. Toties publiski nogānīt tiesnešus trenerim nav korekti. Salīdzinājumā ar labāko hokeja līgu pasaulē – NHL, kādreiz ir dzirdēts komentārs par sliktu arbitra darbu?! Nenozīmē, ka NHL, esot labākajai hokeja līgai pasaulē, visas darbojošās personas izpilda nekļūdīgus lēmumus. Tiesneši pieļāvuši neskaitāmas kļūdas, dažbrīd pat pārāk, bet treneriem nav dota atļauja tiesāt arbitrus. Arbitrs ir spēles sastāvdaļa, kurš pieskata, lai viss notiktu pēc noteikumiem.

Atgriežoties pie Pētera Skudras, aizvadītajā nedēļā, pēc zaudējuma “Jokerit” komandai, speciālists asi kritizēja Eduardu Odiņu. Latviešu arbitrs ir trīskārtējs “Zelta svilpes” ieguvējs. Konkrētajā spēlē latviešu tiesnesis līdz spēles beigām sodīja Kasparu Daugaviņu, par grūdienu apmalē (video zem raksta). Grūdiens apmalē bija, par spēlētāja traumēšanu latviešu uzbrucējs pamatoti tika aizsūtīts uz ģērbtuvēm. “Torpedo” speciālists nepalika atbildi parādā, Odiņš tika saukts uz pārrunām. Daugaviņa noraidījums bija kā papildus piebērts sāls brūcei. Tajā pašā spēlē arbitri palaida garām epizodi, kur “Torpedo” komandas uzbrucējam Nikolajam Žerdevam tika iebraukts ar nūju sejā. Pēc komentāru uzklausīšanas skaidrā krievu valodā, tiesnesis Skudru aizsūtīja nolaist tvaiku ģērbtuvēs. Spēles karstumā var sastrādāt visādas muļķības, bet trenerim nav tiesības publiski zākāt tiesnešus. Skudra saņēma vienas spēles diskvalifikāciju par nesportisku rīcību un arbitra aizskaršanu.

Pēc spēles izlaišanas “Torpedo” galvenais treneris atkal bija uz komandtiltiņa. Ceturtdaļfināla ceturtā spēlē pret “Jokerit” vienību bija asa, abas komandas nopelnīja 142 soda minūtes. Līdz spēles beigām tika sodīti trīs “Torpedo” hokejisti un viens “Jokerit”. Pēc spēles mediju zonā notika incidents starp Pēteri Skudru un diviem “Jokerit” hokejistiem. Treneris veltīja neglaimojošas frāzes abu hokejistu virzienā. Tomēr dažbrīd speciālistam būtu jāpadomā par savu rīcību. Trenera darbs ir uztraukties par savu komandu, nevis meklēt kašķi nevietā. Latvijas hokeja izlasei nederētu tik ekspresīvs un emocionāls treneris. Lai Skudram veicās turpmākajās trenera gaitās.

Kaspara Daugaviņa un Pētera Skudras noraidījums līdz spēles beigām

Skudras incidents ar diviem “Jokerit” hokejistiem

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.