Artis Ābols: Uzsvars tiek likts spēlē bez ripas

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pasaules čempionāts hokejā tepat aiz stūra, tāpēc Valdis Valters un Lotārs Zariņs pie “Arēnas Rīga” uz sarunu aicināja Latvijas valstvienības treneri Arti Ābolu. Treneris pastāstīja par sastāva komplektēšanu, centru un labā satvēriena aizsargu trūkumu, dzīvi burbulī un Anatolija Kreipāna kuriozo pirmo hokeja komentēšanas pieredzi.

“Mēs zinām kāda ir hokeja filozofija. Trīs čempionāti ir redzēti kā Latvija spēlē Hārtlija vadībā, tie, kas seko līdzi hokejam, redzēja arī kā spēlē Omskas “Avangard”. Uzsvars tiek likts spēlē bez ripas un organizētu aizsardzību,” par Boba Hārtlija piedāvātu spēles stilu izsakās Artis Ābols. 

Latvijas izlasei nepievienosies četri Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētāji. Rūdolfs Balcers to nedarīs traumas dziedēšanas un nenoslēgtā jauna līguma dēļ, Elvis Merzļikins nedosies palīgā izlasei, jo viņa ģimenē gaidāms pirmdzimtais, Zemgus Girgensons turpina dziedēt sezonas sākumā gūto savainojumu, savukārt Teodors Bļugers cīnās par Stenlija kausu.

“Loģiski, ka viņi padarītu mūsu spēli spēcīgāku,” par NHL spēlētāju iztrūkumu izsakās Ābols. “Zemgus tur ir trešās, ceturtās maiņas spēlētājs, sen viņš nav spēlējis šeit, bet atceramies, ka viņš var gūt arī vārtus. Teodors – tie ir iemetieni. Viņš bija superlabs divus gadus atpakaļ un ir labs arī tagad NHL iemetienos. Tas uzreiz atspoguļojas vairākumā. Uzvari iemetienu un mēs uzreiz esam zonā un sākam izspēli. Zaudē – brauc pakaļ. Tas pats mazākums, uzvari iemetienu, izmet ārā un ej mainies. Mēs uzreiz nositam, kādu laiku nevis aizsargājamies. Tās ir nianses. Rūdolfs šobrīd no uzbrukuma viedokļa ir Latvijas kreatīvākais spēlētājs.”

Šodien un rītdien Latvijas izlase aizvadīs divas pārbaudes spēles pirms gaidāmā Pasaules čempionāta hokejā pret Šveices valstsvienību. Lielie hokeja svētki norisināsies no 21. maija līdz 6. jūnijam un Latvijas izlase turnīru sāks ar spēli pret Kanādu, 21. maijā, plkst. 20:15.

 

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.