Rihards Bukarts: Šobrīd sajūtas un emocijas ir nedaudz dīvainas, jo būs jāspēlē tukšā arēnā

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pasaules čempionāts hokejā jau pēc četrām dienām. Latvijas hokeja izlase ir aizvadījusi četras pārbaudes spēles, komandas sastāvs ir pieteikts un vakardien komanda devās burbulī. Intervijā hokejablogs.lv Rihards Bukarts, kuram šis būs ceturtais turnīrs Latvijas hokejas izlases sastāvā, atklāja savas domas par turnīru bez faniem, dzīvi burbulī un izlases nozīmi viņa dzīvē.

-Vakardien ievācāties viesnīcā, kā esi iedzīvojies?

-Nekas, sēžam istabā dīvānā, gultā, krēslā un ēdam. No rīta pavingrojām bija 11:00 Zoom treniņš. Šodien vēl jānosēž un tad rīt būsim nedaudz lielākā brīvībā, bet pagaidām mazais cietumiņš. Četras sienas, bet internets ir pieejams – tas ir pluss.

-Kādas pašam sajūtas pirms čempionāta? Vai var just svētku gaisotni komandā?

-Grūti pateikt, jo šis čempionāts būs daudz savādāks un neierasts. Vienmēr ir pierasta tā enerģija, ko dod Latvijas hokeja fani ārpus halles, gan pie halles, gan arī iekšā arēnā. Šogad atmosfēra būs nedaudz citādāka. Šobrīd sajūtas un emocijas ir nedaudz dīvainas, jo būs jāspēlē tukšā arēnā. Cerēsim uz to labāko, galvenais ir rādīt labu sniegumu, lai skatītāji pie ekrāniem var just līdzi un tad jau arī mēs jutīsim enerģiju.

-Kā pavadīsi brīvo laiku viesnīcā?

-Es neesmu geimeris, bet citi noteikti spēlēs kompīšus, Playstation vai Xbox. Es palasīšu kādu grāmatu, atpūtīšos, pasēdēšu telefonā. Varbūt kaut ko paspēlēšu, paskatīšos jaunu filmu vai seriālu. Tad kad sāksies treniņprocess, tad laika būs mazāk, jo sāksies analīze, sapulces un tad jau viss ieies ritmā, kad varēs fokusēties tikai uz hokeju un brīvā laika būs maz.

-Iepriekš biji atklājis, ka tiek aizvadīts smags treniņprocess, tā bija un kā ir tagad?

-Spēle parādīs kādā mēs esam fiziskā kondīcijā. Skaidrs, ka bijām zem slodzēm un bija intensīvi treniņi. Volvo hallē daudz skrējām un likām iekšā fizisko bāzi. Skaidrs ir tas, ka viens ir pārbaudes spēles un otrs, kad sākas čempionāts. Komandas zina to cenu, ko nozīmē zaudēt. Tāpēc redzēsim – mums ir jābūt labā fiziskā kondīcijā. Katru spēli ir jākļūst vieglāk. Fiziskā sagatavotība ir tāda lieta, ja noķer labu vilni, tad tev ir viegli spēlēt. Protams, ka grūtāk būs tāpēc, ka nebūs fani. Lai arī cik tev grūti ir un cik liels nogurums, vienmēr Latvijas fani ar savām skaļajām balsīm dzina uz priekšu un palīdzēja aizsardzībā.

-Kādas nianses pieslīpē Hārtlijs, kādas zināšanas tieši tu esi no viņa ieguvis?

-Hārtlija sistēmas ir vienādas. Redzam, kā spēlē “Avangard” tā spēlē arī izlase pēdējos trīs Pasaules čempionātos hokejā. Pēc idejas nekā jauna nav. Cītīgs darbs ir atcerēties viņa detaļas vidējā un aizsardzības zonā. Kā pareizi nostāties, uz kuru pusi slidot. Ir smags darbs atcerēties nianses – aizsardzības zona, vidējā zona, taktiskie uzbrukumi. Uzbrukuma zonai varbūt mazāk pievēršam uzmanību, bet arī strādājam cītīgi uz nobeigumu, lai gūtu vārtus.

-Kādi plāni nākamajai sezonai? Ziemeļamerika, Eiropa vai notiek jau pārrunas?

-Plāni ir, bet tos pagaidām neatklāšu.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by RIHARDS BUKARTS (@buky10)

-Ko tev nozīmē spēlēt Latvijas izlasē?

-Tas ir cieņas un patriotisma jautājums pret savu valsti. Es saprotu to, ka izlasē tu nespēlēsi mūžīgi, nespēlēsi tik ilgi, cik kluba sezonā. Tu centies izbaudīt katru čempionātu – to enerģiju, ko dod Latvijas hokeja izlases fani. Daudzi cilvēki aizmirst, ka sports ir šovs un tā ir izklaide cilvēkiem, kas nāk viņu skatīties. Tāpēc vienmēr gribas dot atpakaļ Latvijas faniem, kas gadiem ir bijuši neatlaidīgi, bijuši līdzi, brauc uz čempionātiem, ņem brīvdienas darbā, lai tikai fanotu par izlasi un pavadītu labi laiku. Tā bija ļoti fantastiska sajūta spēlētājiem, kas piedalījās 2006. gada čempionātā, kad bija pilna arēna līdzjutējiem – tas bija kaut kas tāds, ko katrs no spēlētājiem gribētu izbaudīt. Kad arēna ir pilna ar 11 tūkstošiem fanu un ir tikai sarkanbaltsarkanais, domāju, ka citu valstu faniem būtu atvēlēta ļoti maza vieta.

-Intervijā Sporta studijā atklāji, ka lielākā daļa hokejisti ir māņticīgi, kāda ir tava māņticība?

-Kā jau teicu iepriekš māņticība ir māņticība. Katram tā ir citādāka. Kādam viņa izpaužas dienas rutīnas režīmā, kāda viņam izpaužas pirms spēles, citam – spēles laikā. Tā ir mana māņticība un cenšos, lai tā paliek pie manis. Jo ja kādam viņu izstāstīs, tad kāda jēga ir no viņas.

-Kādas ir tavas domas par dzīvi burbulī?

-Man dzīvot burbulī ir pirmā pieredze. Nekad neesmu tādā dzīvojis un uzreiz varu pateikt, ka nekas foršs un labs tas nav. Tas jebkuram cilvēkam atņem viņa brīvību – iet darīt to ko viņš vēlās. Īpaši es saprotu, kā jūtās citi komandu pārstāvji, kas ir ieradušies uz ļoti skaistu Eiropas pilsētu kā Rīga, kur vakar bija ļoti skaists laiks – spīdēja saule. Iziet ārā vakariņās vai pusdienās, pastaigāt pa pilsētu, pasēdēt ar komandas biedriem restorānā – šobrīd tas viss būs citādāk. Skaidrs, kad iet otrā diena un ir nogurums no šīs istabiņas. Tagad saprotu cik labi ir būt brīvam un kad nav traucēta tava kustība un dzīves ritms, kad vari darīt ko vēlies.

Pasaules čempionāts hokejā sāksies 21. maijā. Latvijas izlase pirmo spēli aizvadīs arēnā Rīga, plkst. 20:15 pret Kanādas izlasi. 

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.