Itāļi kutina nervus Latvijai, Slovāki uz lāpstiņām nogulda krievus

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pasaules hokeja čempionāta ceturtajā dienā četras spēles. Škietami turnīrs nav iedomājams bez pārsteigumiem, arī šajā dienā bez tādiem neiztika.

Latvijas izlasei šoreiz spēle bija agrāk – 16.15. Latviešiem izdevās pārspēt itāļus ne bez pūlēm. Abām komandām netika ieskaitīti vieni vārti. Mārtiņš Karsums Latvijas izlases labā guva divus vārtus, vienu no tiem tukšos. Spēles laikā Latvija pa pretinieku vārtiem meta 44 reizes, bet Itālija 12. Mača beigās latviešiem izdevās divas ripas raidīt tukšos vārtos un izcīnīt 3:0 uzvaru. Latvijai nākamā spēle 27. maijā pret ASV izlasi (16.15).

View this post on Instagram

A post shared by Hokeja Blogs (@hokeja_blogs)

Tajā pašā laikā par uzvaru cīnījās Slovākijas izlase un Krievijas Olimpiskās Komitejas komanda. Pēc pirmā perioda rezultāts bija 0:0, pēc otrā – 1:1. Spēles pēdējā trešdaļā vadībā izvirzījās KOK, tomēr Slovākijas izlasei izdevās atspēlēties un izcīnīt vēsturisku uzvaru ar rezultātu 3:1.

Vakara pirmajā mačā savā starpā tikās Čehijas un Baltkrievijas izlases. Pirmais periods noslēdzās neizšķirti – 0:0. Otrajā trešdaļā rezultātu atklāja baltkrievi, tomēr čehi guva divus vārtus un izvirzījās vadībā 2:1. Trešā perioda otrajā pusē baltkrieviem izdevās rezultātu izlīdzināt un pamatlaikā uzvarētāji netika noskaidroti. Papildlaikā uzvaru izcīnīja Čehija. Tā viņiem ir pirmā uzvara šajā čempionātā.

Otrajā mačā starp Kanādu un Vāciju spriedze bija liela. Vācijas izlasei pirmajā periodā izdevās izvirzīties vadībā 2:0, bet kanādieši vienus vārtus atguva. Otrajā trešdaļā Kanādas izlasei divas reizes bija iespēja spēlēt pieciem pret trīs, bet šo pārsvaru viņi nespēja izmantot. Vācijas valstvienības visas spēles garumā rādīja teicamu spēli aizsardzības zonā un pašaizliedzīgi bloķēja metienus. Divas minūtes līdz beigām Vācijas izlasei izdevās raidīt ripu tukšos vārtos, izcīnot 3:1 uzvaru. Kanādai šis bija trešais zaudējums trijās spēlēs un sliktākais turnīra sākums vēsturē.