Kazahstāna sagrauj Itāliju, Somija uzvar Vāciju

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sestdiena lielai daļai asociējas ar brīvdienām, bet Pasaules čempionātam hokejā tā bija diena ar sešām spēlēm. Dienas pirmās spēles bija vārtu guvumiem bagātas, taču vakara spēles – ar spriedzi bagātas.

Spēlē starp Čehijas un Lielbritānijas izlasi divos periodos čehi raidīja četras ripas pretinieku vārtos. Otrā perioda beigās Lielbritānijas valstsvienība guva savus pirmos un vienīgos mača vārtus. Trešajā trešdaļā Čehijas izlasei izdevās gūt vēl divus vārtus un izcīnīt pārliecinošu 6:1 uzvaru.

Arī otrajā dienas agrajā spēlē rezultāts nepalika nepamanīts. Pirmajā periodā spēlē starp Kazahstānu un Itāliju tika gūti tikai vieni vārti un tas tika izdarīts jau mača trešajā minūtē. Otrās trešdaļas sākumā itāļiem rezultātu izdevās izlīdzināt, bet jau līdz trešdaļas beigām Kazahstānas izlase guva vēl divus vārtus. Pamatlaika beidzamajā trešdaļā notika kaut kas negaidīts. Kazahstānas izlase veselas astoņas reizes ripu raidīja pretinieku vārtos, beigās izcīnot pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 11:3.

Dienas turpinājumā Krievijas Olimpiskās Komitejas (KOK) komanda tikās ar Šveices izlasi. Pirmajā periodā rezultātu atklāja KOK komanda, tomēr otrās trešdaļas devītajā minūtē rezultāts tika izlīdzināts. Trešdaļas turpinājumā KOK guva trīs vārtus un izcīnīja 4:1 uzvaru.

Tajā pašā laikā par uzvaru cīnījās vakardienas Latvijas pretinieki Norvēģija pret ASV. Mačā pirmie rezultātu atklāja ASV un otrajā trešdaļā viņi pārsvaru dubultoja. Trešajā periodā Norvēģijas valstsvienībai izdevās vienus vārtus atgūt, tomēr ar to nepietika un spēle noslēdzās 2:1 ASV labā.

Vakara spēlēs spriedzes netrūka. Spēlē starp Slovākiju un Dāniju spēles pirmie un izšķirošie vārti tika gūti tikai trešajā trešdaļā. To izdarīja slovāki, kuri neilgi pēc tam guva vēl vienus vārtus un izcīnīja 2:0 uzvaru.

Savukārt pēdējā vakara spēlē tikās abas pēdējās Latvijas izlases pretinieces – Somija un Vācija. Šajā spēlē pirmie rezultātu atklāja somi, tomēr vācieši otrajā trešdaļā to izlīdzināja. Spēles pēdējie un izšķirošie vārti tika gūti trešās trešdaļas 12. minūtē, kad precīzs bija somu uzbrucējs Arttu Ruotsalainens.

Latvijas izlase savu nākamo spēli aizvadīs jau rīt, 20:15, pret Somijas izlasi.