Kristaps Zīle: Latvijas izlasē notiek paaudžu maiņa

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Šoreiz hokejablogs.lv sarunā aicināts 23 gadus vecais Latvijas hokeja izlases aizsargs Kristaps Zīle, kuram šis būs trešais turnīrs pieaugušo izlases sastāvā. Latvijas izlase hokejists atminas 2006. gada pasaules čempionātu Rīgā, burbuļa dzīvi un paaudžu maiņu. 

– Pēc pāris dienām sāksies pasaules čempionāts. Vari aprakstīt savas emocijas?

– Emocijas protams ir lieliskas. Atceros, kad man bija astoņi gadi norisinājās pirmais pasaules čempionāts Rīga, un tagad to pašam piedzīvot ir ļoti satraucoši un patīkami. Man ir prieks, ka man ir dota tāda iespēja šo visu piedzīvot.

– Tev šis jau ir trešais pasaules čempionāts hokejā. Kurš no iepriekšējiem diviem palicis visspilgtāk atmiņā?

– Noteikti, ka pasaules čempionāts Dānijā, Herningā 2018. gadā. Mums izdevās pēc ilgākas pauzes tikt ceturtdaļfinālā. Tā man arī bija lieliska pieredze.

– Divus gadus esi bijis Latvijas U20 izlases kapteinis ar pieciem pašreizējiem hokejistiem, esi pārstāvējis jauniešu izlases. Varētu teikt, ka izlasē pamazām notiek paaudžu maiņa?

– Domāju, ka noteikti Latvijas izlasē notiek paaudžu maiņa. Gandrīz katru gadu izlasē pievienojas jaunāki džeki. Lēnam jaunie puiši nāk iekšā izlasē un vecajiem džekiem elpo skaļi pakausī.

– Kādas ir būtiskākās zināšanas, ko esi ieguvis no trenera Hārtlija?

– Tagad uz sitienu grūti pateikt, bet jā, esmu ieguvis vairākas zināšanas par taktiskām niansēm.

– Kam pievērsāt uzmanību līdz šim treniņos?

– Iepriekš, kad Bobs Hārtlijs vēl nebija ieradies, mēs vairāk strādājam uz fizisko sagatavotību. Kad Hārtlijs ieradās pēc Gagarina kausa izcīņas, mēs sākām vairāk strādāt uz taktiskajām niansēm. Sākām pievērst uzmanību vairākuma un mazākuma izspēlēm.

– Kādas grāmatas vai ierīces esi paņēmis burbulī?

– Esmu līdzi paņēmis Playstation konsoli un arī datoru seriāliem. Uz spēlu konsoles es spēlēju “Call of duty” un “Fifa”, kā jau lielākā daļa komandas.

Rihards Bukarts: Šobrīd sajūtas un emocijas ir nedaudz dīvainas, jo būs jāspēlē tukšā arēnā

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.