Latvija ieiet vēsturē ar uzvaru pret Kanādu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pasaules čempionāts ir sācies, lieki piebilst, ka jau pirmajās spēlēs skatītājiem tika “pakutināti” nervi. Sākot jau ar Krievijas Olimpiskās Komitejas (KOK) komandas spēli pret Čehiju.

Šajā spēlē pirmais periods noslēdzās ar rezultātu 1:1, otrais 2:2. Trešajā trešdaļā KOK komandai izdevās iegūt vienu vārtu pārsvaru, tomēr 2:37 līdz beigām Dominiks Kubaliks rezultātu izlīdzināja.

Līdz pat trešā perioda pēdējai minūtei izskatījās, ka būs nepieciešams papildlaiks. Tomēr KOK komandas spēlētājs Mikhails Grigorenko guva vārtus 19 sekundes līdz beigām un panāca 4:3 KOK labā.

Spēlē starp Vācijas izlasi un Itālijas valstsvienību pārāki izrādījās vācieši ar rezultātu 9:4.

Pēc pirmā perioda vadībā bija Itālijas izlase, tomēr sākoties otrajai trešdaļai viņu cerības uz uzvaru tika smagi iedragātas.

Spēles otrajā periodā Vācijas izlase guva piecus vārtus un pēc šīs trešdaļas vadībā bija ar rezultātu 6:2. Trešajā trešdaļā abas komandas guva pa diviem vārtiem, tomēr spēles likteni tie neizšķīra.

Vakara spēlēs intriga arī netrūka. Spēlē starp Latvijas valstsvienību un Kanādu nebija izņēmums. Pirmajā periodā komandas nopelnīja trīs divu minūšu sodus, no kuriem vienu izdevās realizēt. Vārtus vienu sekundi pirms trešdaļas beigām guva Miks Indrašis, kuram teicamu vārtu gūšanas iespēju nodrošināja Ronalds Ķēniņš.

Arī otrajā periodā tika gūti tikai vieni vārti un arī tos guva latviešu hokejisti. Šoreiz vārtu priekšā metienu pielaboja Oskars Batņa, panākot rezultātu jau 2:0.

Trešajā trešdaļā spēles noskaņojums nemainījās. Daudz bīstamu momentu, noraidījumu un laba spēle aizsardzībā. Noteikti jāuzteic Matīss Kivlenieks, kurš aizvadīja sauso spēli un palīdzēja Latvijai izcīnīt uzvaru ar rezultātu 2:0.

Savukārt šīs dienas ceturtajā spēlē spēkiem mērojās Slovākijas un Baltkrievijas izlases. Nedaudz pārsteidzošu sniegumu rādīja Slovākijas izlase, kura pēc pirmā perioda vadībā bija jau 3:0.

Otrajā trešdaļā abas komandas nopelnīja pa diviem divu minūšu sodiem, tomēr vārti gūti netika un rezultāts palika tāds pats 3:0.

Trešā trešdaļa bija vārtiem bagāta. Pirmos trešdaļas vārtus guva Slovākija, taču Baltkrievijas izlasei izdevās divus vārtus atgūt, tomēr ar to nepietika un spēle noslēdzās ar rezultātu 2:5.

Jau rīt Latvijas valstsvienība tiksies ar Kazahstānas izlasi 20:15.