2022. PČ hokejā: piektā diena

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pasaules čempionāta piektajā dienā aizvadīti četri hokeja mači. Vakardiena hokeja faniem un entuziastiem sagādāja nelielu pārsteigumu, vai šodien varam gaidīt ko līdzīgu?

A grupas pirmajā dienas spēlē savā starpā tikās Itālijas un Dānijas izlases. No pirmās līdz pat trešajai trešdaļai rezultāts liecināja par vienlīdzīgu spēli. Pirmajā periodā Dānijas hokejisti izvirzījās vadībā ar 1:0, bet otrajā periodā itāļiem izdevās rezultātu izlīdzināt. Trešās trešdaļas otrajā minūtē Dānijas valstvienība izvirzījās vadībā un šo 2:1 rezultātu noturēja līdz mača beigām.

Jāatzīst, ka pārsteigumu sagādāja tieši B grupas komandas. Čehijas un Austrijas duelī austrieši tika uzskatīti par pastarīšiem, bet uz laukuma pierādīja pretējo. Pirmie vadībā izvirzījās Čehijas hokejisti pirmajā periodā. Līdz pat spēles pēdējai minūtei ausrtieši atradās iedzinējos, bet 38 sekundes līdz pamatlaika beigām Leblers izlīdzināja rezultātu. Papildlaiks beidzās neizšķirti, nevienai komandai negūstot vārtus, bet pēcspēles metienos pārāki izrādījās Austrijas hokejisti, kuriem tas vēsturiski bija pirmais panākums  pret čehiem. Abas komandas čempionāta turpinājumā tiksies arī ar Latvijas izlasi.

A grupas vakara spēlē savā starpā tikās Šveices un Kazahstānas izlases. Pirmajā periodā vārti netika gūti, bet otrajā šveiciešiem izdevās gūt divus vārtus. Trešajā periodā abas komandas guva pa vieniem vārtiem un spēle noslēdzās ar rezultātu 3:2.

Otrā vakara spēlē Zviedrijas izlase spēkiem mērojās pret Lielbritānijas valsts komandu. Ar diviem gūtiem vārtiem Asplunda izpildījumā, zviedri ar 6:0 pieveica Lielbritānijas valstvienību.

Šobrīd ar 7 (1+6) punktiem Čehijas izlases spēlētājs Romans Červenka ir turnīra rezultatīvākais hokejists.

A grupā ar trīs uzvarām trijās spēlēs pirmo vietu ieņem Kanādas izlase, otrajā vietā, ar divām uzvarām divās spēlēs, ierindojās Šveice, bet trešie, ar divām uzvarām trijās spēlēs, Dānijas valstvienība.

B grupā ar trīs uzvarām trijās spēlēs pirmie šobrīd Zviedrijas izlase, otrajā vietā, izcīnot trīs uzvaras trijos mačos, bet iemetot mazāk vārtus, ierindojās Somijas hokejisti, bet trešie, ar vienu uzvaru pamatlaikā un vienu uzvaru papildlaikā, ierindojušies ASV hokeja izlase.