Artis Ābols: Labi, ja tev kabatā ir divas kārtis – hokejs un izglītība

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pēc zaudējuma sērijā ar 0:4 par Latvijas čempionāta vicečempioniem kļuva Arta Ābola trenētā HK “Zemgale/LLU”. Neskatoties uz zaudējumu finālā, Ābols intervijā hokejablogs.lv atklāja, ka viņam sezona uz Jelgavas vienības komandtiltiņa patikusi. Tāpat treneris dalījās pārdomās par potenciālajiem Latvijas hokejas izlases spēlētājiem no pašmāju čempionāta.  

– Kā kopumā vērtē šo sezonu un izslēgšanas spēles?

– Man ir grūti salīdzināt, jo nekad iepriekš nebiju strādājis Virslīgā. Man patika, kur es biju un man patika, ko es darīju. Protams, iekļūstot finālā gribējās uzvarēt.

– Vai ir kādi spēlētāji, kurus tu redzi spēlējam Latvijas izlasē nākotnē no Virslīgas komandām?

– Grūti paredzēt, tur jāsakrīt daudz apstākļiem. Nevar zināt, kā attīstīsies čaļu karjera. Jāskatās, vai puiši ies tikai hokeja ceļu, vai apvienos to ar mācībām, kas ir vēl apsveicamāk. Mums ir daudzi hokejisti tas pats Arvils Bergmanis, pie manis spēlēja Kristaps Jākobsons, Roberts Kaļķis – viņiem vajadzētu spēlēt, bet viņi papildus mācās koledžās. Tas ir labi, jo tev kabatā ir divas kārtis. Arī mūsu komandas kapteinis Patriks Ozols sevi parādīja labi. Viņu iepazinu tikai augustā U20 nometnē, kad sākās visi sarežģījumi ar pandēmiju, tad aicināju viņu uz Jelgavu. Patriks atstāja labu un patīkamu iespaidu, ja viņš tiks koledžā un viss tur normalizēsies, tad viss ir iespējams.

– Kādi plāni nākamajai sezonai, vai paliksi pie Jelgavas komandas stūres?

– Šobrīd strādāju ar izlasi un baigos plānus neesmu kalis. Vienošanās ar Jelgavu man ir tāda draudzīga – beztermiņa. Ja būs kaut kas vērā ņemams un nopietns, tad būs ko apsvērt. 

– Tavs dēls Rodrigo Ābols trīs izslēgšanas spēlēs Zviedrijas līgā ir iekrājis septiņus (3+4) rezultivitātes punktus. Vai ir izdevies pavērot viņa spēles? Kā vērtē viņa un komandas sniegumu? 

– Esmu redzējis visas trīs šīs izslēgšanas spēles, kā arī lielu daļu regulārās sezonas maču. Šobrīd runājot nevis kā treneris, bet tēvs, es varu teikt, ka man ir prieks par Rodrigo parādīto sniegumu. Tagad gan kā tēvs, gan treneris varu teikt, ka viņš spēlēja ļoti labi. Treneru izveidotais trijnieks ar Renduliču ar kuru gandrīz visu sezonu viņš spēlēja kopā, pielika klāt Kovaču – treneri izveidoja tādu kā triecienmaiņu. Jāsaka, ka pirmajās divās spēlēs viņi simtprocentīgi attaisnoja sevi, bet tikai loģiski izslēgšanas spēlēs ir prieks skatīties kā viņi spēlē.

Ābola vadītā HK “Zemgale/LLU” regulāro sezonu noslēdza pirmajā vietā. Pirmajā izslēgšanas spēļu kārtā viņi ar 4:2 pieveica Ģirta Ankipāna vadīto HK “Mogo/LSPA”, tomēr finālā HK “Olimp/Venta 2002” ar pieredzi izrādījās pārāki.

Pēc fināla apbalvošanas ceremonijā Jelgavas komandas spēlētāji ieguva visvairāk individuālo balvu. Kirils Tambijevs kā labākais vārtu guvējs ieguva Elmāra Baura balvu, Roberts Jekimovs saņēma labākā uzbrucēja jeb Šergeja Žoltoka balvu. Aizsargs Patriks Ozols ieguva Alekseja Auziņa balvu kā labākais jaunais spēlētājs, savukārt Rihards Cimermanis ieguva Ulda Opita balvu kā labākais vārtsargs. HK “Zemgale/LLU” sastāvā finālā traumas dēļ nespēlēja līderi Rustams Begovs, Kirils Tambijevs un Aleksandrs Galkins.

Foto: Agris Bricis

Tambijevs un Begovs vēro pēdējo spēli no malas – Foto: Agris Bricis

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.