Daugaviņš par gaidāmo spēli pret Kazahstānu: “Mums viss ir jāuzlabo”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vakardien, 19. maijā, Latvijas valstsvienība aizvadīja pasaules čempionāta piekto maču pret Slovēnijas izlasi. Trešo uzvaru pēc kārtas guva mūsu puiši, kas ar rezultātu trīs pret divi pārspēja Slovēnijas hokejistus. Rezultatīvi bija abi brāļi Rihards un Roberts Bukarti un komandas kapteinis Kaspars Daugaviņš.

Pēcspēles intervijā ar hokejablogs.lv Daugaviņš par maču izteicās sekojoši. “Beigās atkal raksturs un laba aizsardzība noturēt tās pēdējās 10 minūtes, kur diezgan viņi mūs spieda. Cīnījāmies, kritām zem ripām. Artūrs [Šilovs] pavilka, kad vajadzēja, protams, ir arī daudz jautājumi. Šogad likām to uzsvaru, ka mēs gribam būt katrā spēlē fiziski gatavi, ja kaut kur nesanāk taktiski vai individuālā meistarība, vismaz mēs varam atstrādāt atpakaļ, nokrist ripām priekšā. Tas ir tas ar ko mēs šodien arī uzvarējām.”

Par pasaules čempionātu Kaspars Daugaviņš uzsver, ka svarīgākais ir savākt trīs punktus. “Mums ir svarīgi tās uzvaras, ne tikai mēs to sakam, bet visā turnīrā komandas spēks ir tik ļoti līdzīgs, izlīdzinājies. Nebūs viegli pret nevienu komandu, nebūs viegli ne šodien, ne rīt. Ir jācīnās, jānoķer tas vilnis, emocijas laukumā. Kad tev iet tas periods, tajā brīdī ir jāizmanto momenti, jo tu zini, ka būs arī kaut kāds nogrieznis, kurā būs smagi. Šodien mēs atkal pakutinājām sev nervus, jo it kā sākām ļoti labi spēlēt, viena kļūda un atkal ielaižam golu, atkal pazaudē to vilnīti, kas tevi dzina uz priekšu.”

Komandas kapteinis atzīst, ka spēlējot savās mājās, savu skatītāju un fanu priekšā ir liela vēlme būt perfektiem, bet ir jāapzinās, ka būs arī kļūdas. “Vienkārši nekrist tajā trakajā panikā, jo fani dzīs uz priekšu, kaut kur uzsvilps, kaut kur emocijas. Ir jāatrod tas vilnis un jāizmanto, iemest divus, trīs golus iekšā. Ja iet tā spēle, viņa ir jāņem savās rokās. Kaut kur neies, tad ir pacietīgi jānostāv atkal, jānogaida. Tā arī mēs te spēlējam.”

Jautāts, vai 24 stundas ir pietiekams laiks, lai atjaunotos šī vakara gaidāmajai spēlei, Daugaviņš atbild sekojoši. “Jā, tāpēc arī mēs aizvadījām nometni, lai mēs būtu tam gatavi, nekādas atrunas. Slovēņi vakar spēlēja vēlo vakara spēli un ātrumā mūs tāpat noskrēja šodien.”

Par gaidāmo šī vakara spēli pret Kazahstānas izlasi Daugaviņš izsakās sekojoši. “Šīm komandām, kad ir līdzīgi pretinieki, ir ļoti svarīgi izmantot spēles sākumu, ir jāiziet vadībā un jāturpina tā būvēt. Jo ilgāk tu esi tajā neizšķirtajā spēlē, jo ilgāk arī nervu saspringums ir līdz beigām. Viņi sajūt, tu nedaudz kaut kur sācis baidīties. Svarīgs vienmēr ir tas pirmais periods, uz ko tiek likts uzsvars no paša sākuma. Pirmās divas spēles mēs zaudējām pirmajā periodā, te vismaz bijām priekšā.”

Kaspars Daugaviņš smejoties atzina, ka vakardienas uzvara pret slovēņiem bija komandas dāvana viņam dzimšanas dienā. Latvijas valstsvienība ar Kazahstānas izlasi spēkosies jau šovakar 20:20. Grupu turnīra pēdējo spēli mūsu puiši aizvadīs nākošajā otrdienā mačā pret Šveices izlasi.Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.