Bļugeru uz Lasvegasu aizmainīja tēvu un dēlu vakariņu laikā

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kā milzīgs pārsteigums ne tikai Latvijas hokeja sekotājiem, bet arī Pitsburgas „Penguins” atbalstītājiem bija marta ievads. Viens no labākajiem mazākuma speciālistiem un „Penguins” organizācijas radītais profesionāls Teodors Bļugers aizmainīts uz Lasvegasas „Golden Knights”.

Medijā The Athletic plaši iztirzāts aizvadītās sezonas neveiksmīgi uzņemtais kurss Pitsburgas „Penguins” komandai, kas noveda līdz realitātei: komanda pirmo reizi 17 gados netika izslēgšanas spēlēs.  

Pēc toreizējā komandas ģenerālmenedžera Džima Raterforda aiziešanas, klubs ātri atrada viņa aizvietotājus. Ģenerālmenedžera pienākumus uzņēmās Rons Hekstals, bet prezidentu hokeja operāciju jautājumos atbildības slogu uzņēmās Braiens Burks. Abi personāži nebija mīlēti līdzjutēju vidū jau no pirmās dienas. Hekstals bija sīksts vārtsargs, īpaši spēlētāja karjeras laikā Filadelfijas „Flyers” sastāvā, kad bieži vien derbiji pret Pitsburgas komandu noslēdzās ar asinīm. Tikmēr Burks vien pāris mēnešus pirms pievienošanās „Penguins” organizācijai podkāstā Spittin Chiclets izteicās, ka Pitsburga nav pietiekami laba, lai uzvarētu. Viņu laiks ir pagājis. Abu funkcionāru plāns bija izšķirt „Lielo Trijnieku” [Sidnijs Krosbijs, Kriss Letangs un Jevgēņijs Malkins]. Tomēr viņiem tas neizdevās.

Šīs sezonas sākumā galvenais treneris Maiks Salivans vēlējās jaunus papildinājumus, bet Hekstals gribēja atstāt visu ierastajā kārtībā. Februārī, kad komanda rādīja izteikti zemas kvalitātes hokeju, līdzjutēji sāka bļaut: „Fire Hextall” [Atlaist Hekstalu – tulk]. Tas notika pirmo reizi kluba vēsturē, kad fani pret vadību pauda tik tiešu nicinājumu. Pēc tam arī sākās sastāva tīrīšana.

Kasperi Kapanens ar kuru starpsezonā bija pagarināts līgums uz diviem gadiem tika izlikts neaizsargāto spēlētāju sarakstā. Tāds pats liktenis sagaidīja arī Broku Makginu. Un tad sekoja kārta Teodoram Bļugeram.

NHL ierasta tradīcija katru sezonu komandā organizēt tēvu un dēlu dienas. Spēlētāju tēviem ir iespēja doties ar komandu izbraukumā, baudīt mājas spēļu atmosfēru, kamēr atvases laukumā lej sviedrus. 3. martā komandai bija paredzēta izbraukuma spēle Tampabejā. Komandas kapteinis Sidnijs Krosbijs vietējā steiku restorānā organizēja tēvu un dēlu vakariņas. Mielasta laikā latvietis par savu maiņas darījumu uzzināja no sociālajiem medijiem. Teodors ar savu tēvu Valentīnu grasījās pamest restorānu, bet viņus aizkavēja Krosbijs. Abi divi latvieši atgriezās pie galda, kamēr komandas kapteinis visu atlikušo vakaru pie galda klusēja.  

Neapmierināti ar spēlētāju selekcijas vadītāja un prezidenta lēmumiem bija ne tikai paši spēlētāji, bet arī kluba īpašnieki. Regulārās sezonas izskaņā Burks ar Hekstalu savāca savas mantas un bez izskaistinātiem ceļa vārdiem pameta komandu. Tikmēr Teodors Bļugers ļoti iespējams kļūs par pirmo latvieti desmit gadu laikā, kurš spēlēs Stenlija kausa finālā.

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.