Kamēr es gūšu prieku, tikmēr es arī spēlēšu. Miķelis Rēdlihs jaunā karjeras posmā

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Miķelis Rēdlihs šobrīd aizvada trešo sezonu Latvijas čempionātā, bet viņa pārstāvētā Rīgas “Dinamo” komanda tikai pirmo. Hokejists atzīst, ka līmenis šajā gadā ir manāmi zemāks nekā iepriekš, daudzi spēlētāji pametuši komandu un uzvaras nenāk tik viegli.

“Lai kāds arī būtu sastāvs, lai kas arī būtu, es vienmēr no savas puses atdodu maksimumu. Ja es esmu, tad es esmu, es spēlēju, mēģinu atdot visu, kas ir. Jā, aizgāja daudzi spēlētāji, sastāvs varbūt nav līdz galam ideāls, kā varētu vēlēties, bet nekas. Skatīsies kā veiksies izslēgšanas spēlēs.”

Pēc 27 aizvadītām spēlēm Rēdlihs atzīmējies ar 32 (12+20) punktiem un paralēli šogad uzsācis trenera darbu. Intervijā hokejablogs.lv hokejists atzīst, ka tāda iecere bijusi jau profesionālās karjeras laikā, bet līdz galam nebija skaidrs, kādā veidā tas tiks darīts.

“No septembra sāku trenera darbu. Pats dzīvoju Ozolniekos un doma ir attīstīt hokeju Jelgavas novadā, ieinteresēt bērnus, jauniešus iepazīt šo sportu, lai viņi iemīl šo sporta veidu. Vēlāk jau izveidot kaut kādu sistēmu, ka ir bērnu, jauniešu, pieaugušo komandas. Tā protams ir tāda nākotnes vīzija, bet šobrīd ar mazajiem vairāk strādāju.”

Rēdlihs uzsver, ka visa pamatā ir pieredze un mainīt arodu uz trenera darbu nemaz nav bijis tik viegli. “Atkal vecais, labais vārds “pieredze”. Atkal saprotu, ka pieredze nāk darot, attīstoties. Izprotot vairāk to lietu paliek vieglāk un vairāk iegūsti kaifu no tā. Līdz ar to tas ir tāds process, kas man patīk vairāk un vairāk.”

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Miķelis Rēdlihs (@mikelis_redlihs)

Šobrīd hokejists galvenokārt fokusējas uz slidotprasmes treniņiem dažāda vecuma bērniem, bet pamazām tiek veidota arī komanda. Rēdlihs atzīst, ka plānots nākamgad izveidot U7 un U9 komandu, kas jau varētu piedalīties federācijas rīkotajā čempionātā. “Uz priekšu neskrienu, solītis pa solītim, kaut kādas domas un mērķi ir, tad jau skatīsies kādā veidā ar to visu darboties. Protams, sākt ar bērnu, jauniešu komandām un tālāk, tālāk, apaudzēt to visu pasākumu tieši šeit Jelgavas novadā.”

Aizvadot sezonu Latvijas čempionātā un trenējot bērnus Jelgavas novadā, Miķelis Rēdlihs paralēli vēl iegūst izglītību Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā. Kā minēja hokejists, šis ir noslēdzošais, otrais gads ceļā uz oficiālu izglītības sertifikātu un tad jau varēs oficiāli sevi saukt par hokeja treneri. Kopā ar Rēdlihu izglītību iegūst arī citi Latvijā zināmi hokejisti – Gunārs Skvorcovs, Mārtiņš Karsums, Ralfs Freibergs, Lauris Bajaruns.

Jautāts, cik ilgi vēl pats plāno spēlēt hokeju, Rēdlihs nespēja sniegt konkrētu atbildi un atzina, ka dara to sava prieka pēc. “Latvijas čempionātu neuzskatu kā profesionālu līgu, vairāk tā kā prieku iegūt no tā procesa. Kamēr es iegūšu prieku, tikmēr es arī spēlēšu. Ja es nopietnāk un vairāk fokusēšos uz trenera darbu, tad skatīšos kā būs ar laikiem. Es vēl nezinu, neskatos tik tālu uz priekšu, kad pienāks tas brīdis, tad arī domāšu. Šobrīd jānospēlē šī sezona līdz galam.”

Share.

1 Comment

  1. Pingback: M. Rēdlihs: OHL neuzskatu kā profesionālu līgu, vairāk tā kā prieku iegūt no tā procesa | Sportazinas.com

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.