Ieguvumi un zaudējumi gaidāmajā pasaules čempionātā hokejā

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Šodien, 7. maijā, tika aizvadīta tiešsaistes konference “Pasaules hokejs Latvijā”. Konference sastāvēja no vairākām daļām un tajā uzstājās uzņēmumu “Bite Latvija” un “Optibet” sporta bāra pārstāvji, kā arī Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs Viesturs Koziols, turnīra orgkomitejas vadītājs Edgars Buncis un citi. 

Sarunā tika apspriesti lielākie izaicinājumi turnīra rīkošanā un organizēšanā. Mazliet pieskārās tematam par ieguvumiem, kas Latvijai radīsies uzņemot čempionātu, tāpat arī cik tas viss izmaksās. Īsais laika termiņš mazliet vairāk par 100 dienām ir liels faktors, kas ietekmē čempionāta rīkošanu. Konferencē tika apspriesta arī hokejistu un komandas pārstāvju izmitināšanu un mediju atrašanās hallēs. Tāpat atzīmēja, ka līdz ar čempionāta sākšanos komandām un turnīra organizatoriem reizi trīs dienās būs jāveic Covid-19 testi.

“Protams palīdzēt Latvijas Virslīgai ir svarīgi. Ja nav spēcīgas vietējais čempionāts, tad nebūs arī nākotnes,” tā konferencē pauda“Optibet” operacionālais vadītājs Dainis Niedra. Tāpat arī tika diskutēts par Latvijas valstvienības iespējām turnīrā, kur Dainis atzina, ka šis ir gads, lai sasniegtu augstus rezultātus. “Medaļas jau ir nedaudz pafantazēts, tomēr, kad tad vēl, ja ne šogad.”

Turnīra orgkomitejas vadītājs Edgars Buncis piepilda: “Daugavas stadionā notiek ledus saldēšana. Septiņas dienas ir nepieciešams, lai sagatavotu abus laukumus. Turnīra laikā spēlētāji dzīvos gandrīz kā cietumā. Ārā netiks, no viesnīcas uz halli un atpakaļ. Taču viesnīcās būs nodrošināts spēļu signāls no abām turnīra galvenajām hallēm. Diemžēl, pietrūka četras nedēļas līdz mēs varētu jau reāli runāt par skatītāju klātbūtni spēlēs,” norādīja Buncis, kurš pašreizējos apstākļos neredz iespēju faniem būt tribīnēs. 

Viesturs Koziols, atbildot uz hokejablogs.lv jautājumu par fanu teltīm un āra ekrāniem teica, ka šis ir valdības jautājums. Par šo tematu ir diskutēts un arī LHF piedāvāja šādu iespēju, taču patlaban valstī pulcēšanās nav atļauta, līdz ar to arī teltis nebūs.

Pasaules čempionātā hokejā pirmais iemetiens tiks veikts jau pēc divām nedēļām. Daugavas stadiona ledus halle joprojām nav nodota ekspluatācijā, tomēr abas spēļu halles jau ir gatavas uzņemt hokejistus. Hokeja svētki norisināsies no 21. maija līdz 6. jūnijam. Latvijas valstvienība savu pirmo spēli aizvadīs turnīra atklāšanas dienā plkst. 20:15, tiekoties ar spēcīgo Kanādas hokeja izlasi.

2021. gada Pasaules hokeja čempionāts – kalendārs

 

 

 

Share.

1 Comment

  1. Pingback: 2021. gada Pasaules čempionāts hokejā - Latvijas prestiža celšana - Hokeja Blogs

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.