Latvija zaudē Kazahstānai, Somija apspēlē ASV, zviedri zaudē dāņiem

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Otrā Pasaules čempionāta hokejā diena bija spēlēm bagāta. Kopumā tika aizvadītas sešas spēle, no kurām viena arī Latvijas izlasei.  12:15 spēles aizvadīja Dānijas izlase pret Zviedriju un Norvēģija pret Vāciju. 16:15 savā starpā cīnījās Somija ar ASV un Lielbritānija pret Krievijas Olimpisko Komiteju (KOK). Savukārt pašā vakarā, 20:15, Čehija tikās ar Šveici, bet Latvija cīnījās pret Kazahstānu.

Dienas pirmajā pusē pārsteigumu sagādāja Dānija. Zviedrijas izlase šajā spēlē rezultātu atklāja otrajā periodā.

Tomēr šajā trešdaļā tika gūti pieci vārti, no kuriem trīs guva Dānijas izlase.

Zviedrijas izlasē trīs vārtus guva Niklas Jensens.

Trešajā periodā abas komandas guva pa vieniem vārtiem un spēle noslēdzās ar rezultātu 4:3 Dānijas valstvienības labā.

Otrajā agrajā spēlē savā starpā par uzvaru cīnījās Vācijas un Norvēģijas izlases. Vācijas izlasei izdevās šajā spēlē izcīnīt pārliecinošu uzvaru (5:1).

Dienas turpinājumā spēli aizvadīja Somija pret ASV. Šī spēle dažiem bija, bet dažiem nebija pārsteigums. Spēles liktenis tika izšķirts jau otrajā trešdaļā, kad tika gūti visi trīs spēles vārti. Somiem izdevās iegūt divu vārtu pārsvaru, kuru ASV nebija spējīgi atspēlēt.

Šī spēle noslēdzās ar rezultātu 2:1 Somijas izlases labā. Somijai un ASV šī bija pirmā spēle Pasaules čempionātā hokejā 2021. gadā.

Tajā pašā laikā (16:15), savā starpā par uzvaru cīnījās KOK un Lielbritānija. Spēles pirmajā trešdaļā tika gūti pieci vārti, no kuriem četrus guva KOK komanda.

Pirmais periods noslēdzās 4:1 un līdz spēles beigām vārtus izdevās gūt vienīgi KOK komandas vienībai.

Šajā mačā pārliecinošu uzvaru izcīnīja Krievijas Olimpiskās Komitejas komanda, kas ar 7:1 pieveica savu pretinieku.

Vakara spēlēs Šveices cīņā pret Čehiju pirmajā trešdaļā abas komandas guva pa vieniem vārtiem, bet otrais periods noslēdzās ar 3:1 pārsvaru Šveices valstsvienības labā.

Trešajā periodā Šveices izlase savu pārsvaru palielināja un spēle noslēdzās ar rezultātu 5:2.

Latvijas spēle pret Kazahstānu skatītājiem lika krēslos iekārtoties nedaudz ciešāk. Spēles vadību otrajā periodā pārņēma Latvijas izlase, kad vārtus guva Lauris Dārziņš. Taču, nedaudz vairāk kā minūti līdz trešdaļas beigām atspēlēties izdevās kazahiem.

Trešajā trešdaļā vārtus guva Rihards Bukarts, taču nākamajā maiņā Kazahstānas izlase atspēlējās.

Spēles liktenis tika izšķirts pēcspēles metienos, astotajā sērijā, kad uzvaru izcīnīja Kazahstānas izlase.

Šodien vairākām izlasēm pievienojās arī jauni spēlētāji:

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs 24. maijā pret Itālijas izlasi plkst. 16:15